Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci #krakow

Jakby ktoś zastanawiał się jaki realny wpływ miała ostatnia "pomoc" rządu na rynek pierwotny i wtórny to streszczę w kilku zdaniach bardzo mały obszar którym się interesuje (grzegórzki).

Nowe Grzegórzki zostały wyprzedane, wiślane tarasy 2.0 nawet jakieś klatki pod śmietnikiem wymiotło, nie ma w tym momencie już absolutnie nic poniżej 800k. Grzegórzecka 77, bez miliona nic nie znajdziesz. Wtórny? Przyjemne puchatki ceglane w kwadracie nullo-sądowa-kordylewskiego po gwałtownym skoku z 10 na 13 tysięcy m2 wydawało się, że osiągnęły poziom absurdu. Otóż nie... wszystkie oferty w okolicach 13 sprzedane. Teraz "renesans" przeżywają wieżowce bo i one doczekały się wzrostów ale to już oznaka skrajnej desperacji rynku.
  • 6
@Szczek_Achada: 13k na nullo/sadowej to chyba i tak deal w tych czasach xD pamietam jak na poczatku covid mozna bylo tam kupic 50m (2 pokoje+osobna kuchnia, cegla) za 450-550k w zaleznosci od stanu. W sumie nie dziwi wzrost akurat w tym rejonie, ostatnie podrygi nowego budownictwa - zakatek dabie, grzegorzecka 77 i wislane tarasy. Jak ktos tam znajdzie dzialke i wybuduje cos innego niz premium, to nie wiem jaki moze miec
@Kutafonix215; Dlatego właśnie grzegórzki stawiałem sobie jako wyznacznik faktycznej wartości nieruchomości. Jeśli ten bastion pada, to zaraz powiedzą Ci że jakaś sołtysowska czy centralna rzeczywiście musi kosztować parę tysięcy więcej od metra. W kilka miesięcy! O ile w covidzie jeszcze było to dosyć naturalne i zrozumiałe tak teraz jest niewytłumaczalny skok.

Te 50m mieszkania o których piszesz były o tyle fajne, że bardzo łatwo przerabiałeś na 3 pokoje, sam takie już
@Szczek_Achada: akurat kupiłem tam na początku roku. Nadal obserwuję co się "dzieje" w okolicy. Od połowy 2022 ceny praktycznie stały w miejscu. Tak jak piszesz, wszystko rozkręciło się od lutego/marca tego roku przez bk 2%. Największe skoki rezerwacji w inwestycjach były przed kolejnymi podwyżkami... W mojej opinii jest to jedno z najfajniejszych miejsc w Krakowie, zwłaszcza te rejony bliżej Wisły.
@1M1k3: w mojej też, pozdrawiam sąsiada! Zieleni tyle co w Hucie ale wszędzie masz blisko. Jedyną wadą tych starszych były małe metraże. Chcąc zostać w starej zabudowie z widokiem na drzewa musiałem się trochę nagimnastykować żeby znaleźć większe.