Wpis z mikrobloga

Jest jakiś trik na generowanie napisów na ścianie w generatorach obrazów jak #bing #chatgpt #adobe #firefly ? Próbuje wygenerować mural z konkretnym napisem, ale generatory niby takie inteligentne, ale tworzą całkowicie inne wyrazy i litery. Próbowałem w całości to tłumaczył wyrazy na angielski, próbowałem po jednej literze to wstawiał inne losowe, próbowałem cudzysłowów, ale wszystko zawiodło.

#pytanie #pytaniedoeksperta
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@MrGriffin: to 3 wyrazy tylko. Jest jakiś limit liczby znaków/wyrazów? Poza tym przerabia nawet Mirka na Miirek i na mirekk... tylko w jednej grafice jest dobrze.
  • Odpowiedz
@chomik3: no bracie, ja ci wrzuciłem właśnie screena z mojego kanału, gdzie absolutnie wszystko co robie w kwestii thumbnaili jest robione w DALL-E. może po prostu nie korzystasz z Custom Instructions, może nie do końca masz dobry prompt, może kombinacja dwóch? chcesz poradnik? moge nagrać na dniach
  • Odpowiedz
@chomik3: moje workflow jest dosłownie identyczne jak na filmiku tego faceta: https://www.youtube.com/watch?v=POL_l0iACj0 (tytuł: "DALL-E 3 with Chain of Thought Prompting", kanał: "AllAboutAI"). wziąłem jego workflow i skroiłem pod siebie, zmieniając jedynie w Custom Instructions imie, i dodając tam gdzie 'text' np. 'text in Polish'. tylko tyle. i działa fajnie :)

czyli w Twoim przypadku wziąłbym 99% z tego filmiku, ale zamiast Thumbnail (czyli np. "You are the best professional graphical YouTube thumbnail designer who has ever lived."), zmieniłbym na coś pod twój konkretny use case, czyli pokombinowałbym z tymi muralami. np. że "jesteś absolutnym kozakiem jeśli chodzi o streetart". w tę stronę kombinuj :)

natomiast zgodze sie z tym co mówi @MrGriffin, że im mniej słów, tym lepiej.
i z własnych obserwacji: czasami gubi sie, jak ma polskie wyrazy. tzn. jak są koło siebie spółgłoski, typu Pszczyna (tu możesz mieć pewność, że sie wykrzaczy) lub polskie znaki ą, ę,
  • Odpowiedz
teraz widze dopiero, że nie generujesz w ChatGPT (GPT-4 - DALLE-3), tylko gdzie indziej [bezpośrednio na stronie DALLE (?)]. w takim wypadku nie wiem czy mogę pomóc. myślę, że w Chacie te Custom Instructions robią robote, bo nie dzieje mi sie tak jak mówisz:


dalej mi to automatem tłumaczy na angielski i ucina
  • Odpowiedz