Wpis z mikrobloga

Wiele razy zastanawiałem się jak wyglądało życie zaraz po wojnie w 1945. Znalazłem fajna fotografie - życie w powojennej Warszawie, właśnie w 1945. Na zdjeciu widoczna jest ulica Marszałkowska (obecnie przebiegająca obok Pałacu Kultury), kobiety sprzedają pieczywo. W kolorze wydaje się to bliższe, bardziej realne niż na czarno-białych fotkach, przynajmniej dla mnie.

Autor zdjęcia: John Phillips
#wojna #historia #fotografia #fotohistoria
Pobierz hansoloxd - Wiele razy zastanawiałem się jak wyglądało życie zaraz po wojnie w 1945. ...
źródło: Zdjęcie z biblioteki
  • 32
@WypadlemZKajaka: jest chyba ciekawa bo z perspektywy kogoś z zewnątrz, ale nie wiem jeszcze nie czytałem, leży na półce i czeka na swoją kolej, książka o podróży rowerem przez Polskę w 1945 brytyjskiego dziennikarza - jedna z serii, ten sam gość objechał Polskę i opisał wrażenia przed wojną i jeszcze raz później w PRL. @hansoloxd
Pobierz KEjAf - @WypadlemZKajaka: jest chyba ciekawa bo z perspektywy kogoś z zewnątrz, ale n...
źródło: rowerem-przez-polske-w-ruinie-b-iext123425326
W kolorze wydaje się to bliższe, bardziej realne


@hansoloxd: ja mam jakoś na odwrót z tym zdjęciem. W kolorze jakies takie nierealistyczne mi się wydaje. Ciężko mi stwierdzić haka to porą roku i w ogóle matrix
@hansoloxd No ogólnie nie wyglądało, mój dziadek był w KBW (poborowy) i opisywał Warszawę w 46" jako jedno wielkie gruzowisko, w zasadzie wymarłe. Jak wracał z przepustki i szedł nocą z czegoś, co robiło za dworzec centralny na wschodni to szedł z nożem, bo skala bandytyzmu była porażająca.