Wpis z mikrobloga

Zróbcie już ta aborcję do 12 tygodnia i po sprawie, tak jest w całej Unii prawie. Po co znowu się żreć o takie bzdety jak tu trzeba państwo do kupy poskładać i odbudować relacje ze wszystkimi sojusznikami.

Katoliccy fanatycy zawsze mają wyjście: po prostu nie robić sobie aborcji xD bo to nie tak, że biegają lewackie bojówki i ładują baby w ciąży na nosze siłą. Chociaż tvpis mógł to wam tak przedstawić.

#aborcja #wybory
  • 138
  • Odpowiedz
@Idaho59: Wola suwerena jest jasna bo dajesz jakiś gówno sondaż? Też bym dał, że jestem za liberalizacją bo powrót do kompromisu nią jest. Te lewackie manipulacje są żałosne. Wszystkie badania gdzie pyta się konkretnie o przesłanki dają 20-35% poparcia.

Lewica nie chce referendum bo wie, że je #!$%@? i tyle.
  • Odpowiedz
@Antorus: jak się Hołownia z Kosiniakiem tak srają o tę aborcję, to niech zrobią referendum w tej sprawie + dorzucić kilka innych, w których nie potrafią wypracować konsensusu z zaznaczeniem, że każda frekwencja jest wiążąca dla władzy. Opozycja ma silny mandat społeczny, więc przy okazji udowodnią, że liczą się ze zdaniem społeczeństwa.
  • Odpowiedz
ale po co wydawać pieniądze na referendum


@Idaho59: ostatnio #!$%@? na bezsensowne referendum. Referendum ws aborcji to najlepsza możliwa opcja, wyeliminuje podziały między KO a 3D. Vox populi, vox dei i nikt się nie #!$%@?
  • Odpowiedz
@aresius: bezpłatna aborcja w trzech przypadkach (jak wcześniej gdy obowiązywał kompromis)
Aborcja na życzenie - pierwsza bezpłatna, każda kolejna płatna normalnie (każdy człowiek popełnia błędy, raz się może zdarzyć - jeśli ktoś potrzebuje więcej niż jeden aborcji na życzenie to niech płaci i przemyśli swoje zachowanie bo coś jest ewidentnie nie tak)
Do tego aborcja prawna dla mężczyzn - bo w końcu mamy równouprawnienie, prawda? ( ͡° ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz
@Xuzoun: wołasz mnie pod inny wątek dyskusji- tak wiem, "nowy" wykop ;) w ramach rozmów jako jedyny zwróciłeś swoją uwagę na moje propozycje dot. mężczyzn i ich praw w tym zakresie.
Matka może się zrzec dziecka po porodzie i nie ma konsekwencji, ojciec musi utrzymywać.
Matka może zrobić aborcję i ojcu nic do tego bo inaczej matka musiałaby być pociągnięta do współutrzymywania dziecka.
  • Odpowiedz
@melepete: można (rzekomo) podważyć jego skład z 2020, ale wcześniej? Przecież kompromis aborcyjny panował od początku lat 90. A chcąc wprowadzić aborcję do 12 tyg., trzeba by też podważyć jego wcześniejsze orzecznictwo?
@PanPeno: no nie zmienia, ale daje podstawy do dalszych kroków, np. zmiany orzecznictwa? Nie wiem, nie jestem prawnikiem xD
  • Odpowiedz
@Antorus: Kompromis aborcyjny.
Piękne, proste, BLISKIE OPTYMALNEGO, rozwiązanie.
- wciąż spora część odpowiedzialności spoczywa na rodzicach,
- wady płodu, gwałt, zagrożenie życia matki - sprawa jest prosta,
- brak zgody na bezmózgie ruchanie się jak popadnie i "ojojoj, wpadłem, szkoda mi było na wazektomię/gumki/tabletki/spiralkę/walnąć w dupkę tym razem",
- brak walki z wiatrakami i problemami, które sami sobie tworzymy, klasyka lewego człowieka - no bo dlaczego 12. tydzień? A nie po
patryk_66 - @Antorus: Kompromis aborcyjny.
Piękne, proste, BLISKIE OPTYMALNEGO, rozwi...
  • Odpowiedz
Katoliccy fanatycy zawsze mają wyjście: po prostu nie robić sobie aborcji xD bo to nie tak, że biegają lewackie bojówki i ładują baby w ciąży na nosze siłą. Chociaż tvpis mógł to wam tak przedstawić.


@Antorus: To zupełne niezrozumienie, dlaczego ktoś jest przeciwnikiem aborcji. Tu nie chodzi o to, żeby ktoś inny nie robił czegoś niemoralnego (nawet jeśli mnie to nie dotyczy).

Zróbcie już ta aborcję do 12 tygodnia i po
  • Odpowiedz
@ImienioslawNazwiskowski: masz rację. Pisząc o podważeniu, miałem na myśli właśnie powrót do kompromisu. Ciężko w obecnej sytuacji będzie wprowadzić legalną aborcję, więc spodziewałbym się fikołków prawnych typu odstąpienie od wymierzenia kary.
  • Odpowiedz
nie zapominaj o orzeczeniach Trybunału Konstytucyjnego. Nie tylko tym z 2020 r. Przecież kon-sty-tuc-ja? Referendum to konieczny krok żeby "zacząć" to zmieniać. A wynik referendum byłby ponad 50% gdyby nie nagonka żeby je ignorować.


@ImienioslawNazwiskowski: Trybunał Konstytucyjny Julii Przyłębskiej został powołany niekonstytucyjnie, więc jego orzeczenia również nie są wiążące, przypominam że o to właśnie chodziło KODziarzom krzyczączym kon-sty-tuc-ja - o to że TK jest sejmowym psem na telefon po roszadach pisowskich
  • Odpowiedz