Wpis z mikrobloga

Szybkie pytanko. Moj samochod od zawsze byl oficjalnie we wszystkich papierach samochodem na ojca. W dowodzie rej jest tylko ojciec i na oc tez jest tylko ojciec. Widze, ze przy kupnie nowego ubezpieczenia oc moge dodac drugiego wlasciciela. Chcialbym zeby mi juz znizki bily bo mam over 26 i nie bedzie zwyzki przez to. Moge tam wpisac siebie przy wykupie OC mimo, ze faktycznie samochod jest tylko na ojca? Beda na mnie znizki wtedy bic i czy mozna w ogole tak zrobic? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#motoryzacja #ubezpieczenia #oc #samochody #prawo #pytanie
  • 10
Moge tam wpisac siebie przy wykupie OC mimo, ze faktycznie samochod jest tylko na ojca? Beda na mnie znizki wtedy bic i czy mozna w ogole tak zrobic? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@JulianGangol: tak, można, wielu tak robi. Po za tym, samochód może być na ojca, a OC na Ciebie. Albo na odwrót. Polecam Ciebie jako współwłaściciel.
@GeDox już widziałem takich co tak zrobili a później płacz bo po sprzedaży okazało się że firma ubezpieczeniowa nie chce zarejestrować umowy i muszą płacić albo podrabiać umowy xd a to już się łapie na paragrafy. Pierwsza lepsza szkoda czy kontrola polisy i też problem.
już widziałem takich co tak zrobili a później płacz bo po sprzedaży okazało się że firma ubezpieczeniowa nie chce zarejestrować umowy i muszą płacić albo podrabiać umowy xd a to już się łapie na paragrafy. Pierwsza lepsza szkoda czy kontrola polisy i też problem.


@sayanek: nie zmyślaj. Od lat tak jeżdżę i nie ma żadnego problemu. Po za tym uniqa ma napisane tak:
https://www.uniqa.pl/porady-komunikacja/czy-nie-bedac-wlascicielem-pojazdu-mozna-go-ubezpieczyc/
nie zmyślaj. Od lat tak jeżdżę i nie ma żadnego problemu. Po za tym uniqa ma napisane tak:


@GeDox: XD No to widać jaką masz wiedze o ubezpieczeniach XD

Z Twojego linku:

Ustawodawca ustalił, że ubezpieczający może zawrzeć umowę OC na cudzy rachunek


Ubezpieczyć Twoje auto mogę nawet ja, i wtedy będę ubezpieczającym, ale ubezpieczonym musi być właściciel czyli Ty czy kto tam jest właścicielem Twojego auta.

I proszę nie kłóć
@JulianGangol: Tak, niema innej opcji niż dopisanie się do dowodu, ale to nie tak że idziesz i od tak dopiszą.

Musisz mieć dokument umowa kupna/darowizny części pojazdu, do tego przy darowiźnie darczyńca musi być z Tobą w wydziale komunikacji (albo możesz w zamian mieć jego upoważnienie + ksero dowodu osobistego).

Kiedyś była inna opcja, z 6 lat temu i więcej niektóre firmy (głównie directowe) pozwalały oprócz właściciela na polisie wpisać głównego