Wpis z mikrobloga

Mój świat właśnie runął. Od 6 miesięcy dzień w dzień po kilka godzin zakłuwam matematykę od A prawie do Z, żeby móc poprawić maturę. Poszedłem dziś podpisać deklarację maturalną i okazuje się, że muszę wszystko pisać od nowa, bo minęło ponad 5 lat (dokładnie 6,5) i jest taki przepis, o którym nie zostałem poinformowany podczas ówczesnego składania deklaracji, że wszystko się zeruje po 5 latach nawet jeśli zabrakło mi kilka procent z 1 przedmiotu. Co robić w takiej sprawie, żeby nie musieć powtarzać i zakłuwać 3 lata edukacji z kilku przedmiotów? Powiedzcie mi, czy istnieje jakieś wyjście, bo nie widzi mi się powtarzanie dawno zdanych przedmiotów...

#matematyka #matma #matura #maturamatematyka #matura2024 #oswiata #edukacja #wyksztalcenie #szkola #liceum
  • 13
@NotYetDefined 99,99% osób nie decyduje się na poprawę matury po 5+ latach. A jak już 6 miesięcy temu postanowiłeś coś takiego to trzeba było jednak poszukać na ten temat jakichś informacji. Pierwszy wynik w Google'u po wpisaniu "poprawa matury po 6 latach" mówi że nie ma możliwości poprawy tylko jednego przedmiotu.
@relationbrewingarea Nie wpadłbym na to wtedy, żeby googlować problem, o którym bym nawet nie pomyślał, że może zaistnieć. Akt prawny zakazujący poprawianie matury po 5 latach jest #!$%@?, niepotrzebny i w dodatku niesprawiedliwy. Odechciewa się kształcić w tak popsutym systemie oświaty. Podejrzewam, że mało osób decyduje się na poprawę, ale ciężko uwierzyć, że to tylko 0,01%. No bo zawsze ktoś może się po latach namyślić na studia chcąc się rozwijać dalej, ale
@C8H10NAO2 no tak robiłem i wykręciłem naprawdę dobre wyniki. Dziś być może już bym tego nie powtórzył, bo na co dzień nie władam angielskim, a conajmniej połowa wiedzy gdzieś wyparowała od tego czasu.