Wpis z mikrobloga

Ktoś nie dając nic od siebie, mnoży swoje bogactwo


@Szalom: Na tym polega prowadzenie biznesu, że nie musisz wszystkiego robić osobiście. Znasz takie słowo kapitalizm? Kapitał daje zysk. Poza tym ktoś kto twierdzi, że wynajmowanie mieszkanie nie wymaga wysiłku i nie jest ryzykiem, jest po prostu głupi.
"płaci żałośnie niskie podatki w porównaniu z etatem"
A co chcesz opodatkować? coś co już zostało kilka razy opodatkowane? Może ZUS od czynszu? ;)
Niczego nie winduje. Jest odwrotnie. daje dostęp do mieszkania ludziom, którzy nia maja swojego. ZA BEZCEN.

Mieszkanie jest takim samym towarem jak wszystko inne.


@editores: Ja #!$%@? xD Komunistyzne poglądy xD za bezcen xD Pół wypłaty za klitkę i za bezcen xD

Jakie ZUSy jakie opodatkowanie? W każdym normalnym biznesie też musisz kupić np sprzęt, maszyny, samochody a i tak potem płacisz podatki od przychodu. Dużo większe niz 8,5% na ryczałcie
@editores: no tak, tyle ludzie popełniło jeden podstawowy błąd jeśli chodzi o kupno mieszkania w latach gdy kredyty były śmiesznie tanie, a ceny nieruchomości nie były z kosmosu - chodzili do szkoły lub studiowali ty debilu. Dlatego można ich doić po 3k miesięcznie za kawalerkę, nie płacić podatku bo "hehe, ja tu przyjdę co miesiąc po gótóweczkę" oraz robić wały na kaucjach. Ci pseudobiznesmeni od mieszkań to #!$%@? rak dzisiejszych czasów
@lagomorph: Oczywiście, choćby Włodzimierz Czarzasty wykazuje w oświadczeniu dochód z najmu:
https://orka.sejm.gov.pl/osw9.nsf/0/B46F77ADA2D59AD0C1258A240036BD6D/%24File/OSW9K_055.pdf

Ponadto Maciej Konieczny również posiada jakieś mieszkanie na wynajem - nie jest do duży dochód, ale jednak stoi to trochę w sprzeczności z deklarowanymi przez lewicę ideałami:
https://orka.sejm.gov.pl/osw9.nsf/0/C35327623AB4A3FBC1258A2300361DC1/%24File/OSW9K_164.pdf

Nie przeświatlałem wszystkich posłów lewicy, to tylko pierwsze z brzegu jakie znalazłem poza Gdulą. Zapewne jest wśród nich więcej rentierów, ale nie chce mi się tego wszystkiego sprawdzać. No i pytanie,
@Szalom Rozmawiasz z idiotą, który sam jest rentierem na lewarze, albo myśli, że już niedługo dorobi się 10 mieszkań i potencjalna niekorzystna legislacja bedzie go „okradać” ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@giorgioflojdini: w sumie to nieironicznie podoba mi się taki podział.


@apee: mi też, chociaż MSZ bardziej pasuje mi pod PO
Jedno jest pewne - nieważne co opozycja będzie robić, pisowskie trole do końca roku będą niesamowicie wyły, aby wytworzyć wrażenie niezdolności do rządzenia i konieczności przeprowadzenia powtórnych wyborów. Co zresztą już widać na wykopie, w tym wątku - kwik jaki rzadko był za patologicznego pisu. Później odetnie się źródełko z