Wpis z mikrobloga

Opozycja (dzisiaj Petru) powoli wycofuje się z "100 konkretów na 100 pierwszych dni", bo tak naprawdę trzeba ocenić na co może pozwolić budżet.

Szybko poszło( ͡º ͜ʖ͡º), ale wyborcy to w większości ignoranci i nawet nie sprawdzili ich programu liczylo sie tylko 8* i pokemomy z list konfederacji

Najśmieszniejsze są te Julki co głosowały na 3D, a teraz "Ale jak to bez aborcji!!!!!!"

#wybory
  • 71
Też mnie to fascynuje, jak szybko niektórzy zapomnieli, jak to kiedyś wyglądało. Osiem lat, gdzie wola prezesa stawała się prawem, a parlament był tylko wydmuszką przegłosowującą wszystko


@wstanczyk: zapomnieli? Jak większość piso-konfiarzy tutaj 8 lat temu budowało domki z lego duplo i czekało z utęsknieniem na nowy odcinek psiego patrolu. Oni po prostu nie znają innej rzeczywistości.
Koalicję ogłosili dużo wcześniej.


@tomekwykopuje: Na start wytłumaczę Ci jedno bo widzę że nie rozumiesz. Może istnieć koalicja rządowa (umowa wielu partii wybranych do parlamentu) i koalicja wyborcza. Nie było żadnej koalicji KO, 3D i Lewicy. Każdy z komitetów startował oddzielnie.
O koalicji można by mówić gdyby startowali z jednej listy wyborczej. Mieliśmy taką koalicję dla Trzeciej Drogi - koalicja partii PSL i Polska 2050. Aby mówić o ogłoszeniu koalicji wcześniej
@tomekwykopuje przecież opozycja to koalicja 3 (dla uproszczenia) partii z których każda ma swoje programy i to napinanie się w mediach jest dla gawiedzi by wpływać na swoją pozycję w negocjacjach które są za zamkniętymi drzwiami. Tylko dziecko albo bardzo naiwna osoba tego nie rozumie.
@tomekwykopuje: też jestem zawiedziony, nie dzieje się tak jak mówili, natychmiast, od razu, skandal.
Istnieje też możliwość że ludzie mieli gdzieś obietnice i głosowali przeciwko obecnej władzy bo po prostu jej nie chcieli, mieli do wyboru rusofilkich zwolenników z konfy albo resztę opozycji, nie jestem zdziwiony wyborem, choć zwróć uwagę że najwięcej głosow jednak PiS dostało, a na samym szarym końcu została konfa, rozumiem że trudno się z tym pogodzić podobnie