Wpis z mikrobloga

Czternaście lat temu Mistrzem Świata Formuły 1 został Jenson Button, a BrawnGP zdobył tytuł w klasyfikacji konstruktorów. Sensacja, która przeszła do historii motosportu. Wszystko to osiągnął zespół, zbudowany na zgliszczach fabrycznej ekipy Hondy, który istniał tylko przez jeden sezon.

Warto też odnotować, że na drugim stopniu podium w Grand Prix Brazylii 2009 stanął Robert Kubica. Na ŚwiatWyścigów.pl przeczytacie historię tego wyścigu.

#abcf1 - mój tag o Formule 1, zapraszam każdego mirka i mirabelkę na dawkę pięknej historii :)
#f1 #ciekawostki #honda #historia #motoryzacja #wyscigi
jaxonxst - Czternaście lat temu Mistrzem Świata Formuły 1 został Jenson Button, a Bra...

źródło: eeeee

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
@jaxonxst: Pamiętam jak było wtedy F1 show w Dublinie, Jenson przejeżdżał wtedy swoim bolidem dosłownie 2 metry ode mnie. To były takie przejazdy uliczne, motory, F1, WRC, buggy i supersamochody. Jak depnął bolidem to w kościach czułem, niesamowity dźwięk. A Janson też był spoko, zatrzymał się akurat obok mnie i jak mu pomachałem i krzyknąłem to dał kciuka w górę, niby nic a jednak miły gest. Co ciekawe, wtedy w ogóle
  • Odpowiedz
@jaxonxst:
Honda zawsze coś odwali ;)
Brawn GP powstał że rysunków i prototypów Hondy na przyszły rok. W Red Bull przed tym gdy Verstapen zdobył tytuł mistrza świata zapowiedzieli że odchodzą a później znowu chcieli wracać. Nie wiem kto tam rządzi ale inżynierów i speców mają najlepszych na świecie. Jak się za coś zabiorą to zrobią to najlepiej na świecie.
W 2026 znowu wracają oficjalnie jak zapowiedzieli w tym roku.
  • Odpowiedz
@jaxonxst: Wtedy najlepiej mi się oglądało F1, czuć było ten klimat i wiele się działo
Kilka lat później olałem F1 i nie oglądam. To co jest teraz to jakiś nieśmieszny żart. Strasznie nudne, nic się ciekawego nie dzieje i jeszcze te bezbekowe memy ze świata F1.
Protectorx - @jaxonxst: Wtedy najlepiej mi się oglądało F1, czuć było ten klimat i wi...
  • Odpowiedz
@jaxonxst: nie do konca na zgliszczach. Honda poddala caly sezon 2008, grzejac tyl stawki i w tym czasie budowali bolid na 2009 rok. Postawili wszystko na 1 karte, ale zarzad Hondy sie wycofal i zostal zespol na sprzedaz z mistrzowskim bolidem, choc wtedy nikt nie byl do konca tego swiadomy.

Ten bolid zbudowala Honda, Brawn nim tylko jezdzil (i w koncowce roku juz odstawal od konkurencji, ale bufor pkt zdobyty na
  • Odpowiedz
@larvaexotech: Nie tak do końca, Brawn był od początku związany z pracami nad autem i sam wysłał zapytanie do FIA dot. podwójnego dyfuzora licząc się z tym, że prawdopodobnie zostanie ono w tym momencie zablokowane. Tak się nie stało i rozwiązanie to zostało utrzymane. Było to jawne dla wszystkich zespołów jak każde tego typu zapytanie i odpowiedz. Sam zainteresowany informował o tym inne ekipy i nie ukrywał, że nowe auto będzie
  • Odpowiedz
@AntyPankracy: pamiętam przedsezonowe testy. Ludzie nie mogli ogarnąć co się odjebuje, tak #!$%@?ły te Browny. Przez długi czas wszyscy myśleli, że to tylko jakiś blef i że Brown nie może być tak szybki. Sezon ich zweryfikował.
Trzeba przyznać, że Honda lubi sobie strzelać w kolana xD

BTW: O co cho z Wolfem?
  • Odpowiedz
@kubex_to_ja: Negocjował w imieniu swojej grupy mając za plecami mercedesa już ponoć od 2006 roku. Mącił sam dawał masę kontrolowanych przecieków i plotek. Po czym ponoć chcąc zbić cenę za wejście do F1 sam storpedował zaawansowane rozmowy. To ponoć przechyliło czarę goryczy w Hondzie, przy tak dużych nakładach mieli jak białe na czarnym, że nikt im nie zapłaci uczciwej ceny za zespół. Tam padały takie liczby, że aż trudno w to
  • Odpowiedz
Sensacja, która przeszła do historii motosportu


@jaxonxst: i tak i nie, moim zdaniem. Uważam, że sensacją byli na testach przedsezonowych, w Australii i może Malezji. Później już wszyscy wiedzieli, że Brawn będzie mocny, tylko się zastanawiali czy utrzymają tempo rozwoju - jak czas pokazał nie do końca, bo JB już nic nie wygrał po Turcji. Poza tym Honda szykowała się z RA109 na wygrane, o czym wspominał sam Jenson:

https://f1.dziel-pasje.pl/F1_news-5114-Button_liczy_na_wygrane.html
  • Odpowiedz