Wpis z mikrobloga

@zjadlbym_kebaba: akurat waloryzacje tyle wynosiły xd ale co gimba wie. Znaczki były droższe od tych wysokich kwot. Co do handlowych niedziel niech to normalnie ogarną bo teraz nikt nie wie kiedy jest handlowa a kiedy nie .
@badreligion66: Kiedyś kilkanaście lat temu pracowałem w hipermarkecie, były normalne niedziele handlowe i bardzo byłem zadowolony z grafiku, dlatego, że wolne miałeś np na tygodniu i można było sobie pozałatwiać sprawy których w weekend nie załatwisz.
100 razy lepiej bym tak wolał niż wolny weekend gdzie i tak nic nie załatwisz. Chyba każdy kto pracuje bądź pracował w firmie która chodzi 7 dni w tygodniu o tym wie, i tekst że
@sameowoce aha czyli pracownicy stacji benzynowych, restauracji, drobni sklepikarze nie świętują niedzieli jak inni Polacy? Już nie mówiąc o ludziach pracujących w zawodach krytycznych jak straż, policja czy medycy.

Przecież ja nikomu nie zabraniam świętować w niedzielę, ale wyjęcie z całej puli ludzi pracujących w niedzielę osób pracujących w sklepach i to tylko tych wielkopowierzchniowych jest śmieszne i pozbawione sensu. Jakby PISowi zależało na Polakach to ORLEN już dawno miałby dystrybutory samoobsługowe
@Alakecz wymieniłeś instytucje, które bez Obsługi ludzi w dniach ustawowo wolnych dla wszystkich Polaków nie mogłyby funkcjonować. Bez otwartych sklepów spożywczych da się funkcjonować.
ale co w tym dziwnego, że ludzie chcą wyższych stawek za pracę w weekendy?


@buchowo: Jest to dziwne, to zwykły dzień pracy. Za pracę w sobotę/niedzielę masz przecież dzień wolny w środku tygodnia, gdzie możesz pozałatwiać swoje sprawy.
Dodatkowo uważam, że urzędy także powinny być czynne w weekendy.
@badreligion66: Czyli co, jednak Polska PiS nie jest krajem mlekiem i miodem płynącym, gdzie każdy zarabia godnie i wystarczająco, a ludzie jednak pracują za głodowe stawki? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Azurusek @badreligion66 mnie to bawi wasze podejście:
PO chce wprowadzić niedziele handlowe: i dobrze, ludzie sami decydują o swoim losie.
Korwin mówi, że ludzie sami decydują o swoim losie: co za szur, kuc, debil.
Tak, zaraz będzie "ja nigdy tego nie mówiłem", albo "wypad konfederussio" ( ͡º ͜ʖ͡º)
@badreligion66: Zawsze powtarzam - niedziele, jak najbardziej czynne, tylko wypłata +100%. Jak firmę na to stać to za dwukrotności stawki na pewno znajdą dobrowolnych pracowników, a nie przymuszanych grafikiem.
@badreligion66 jak ja pracowałem w Castoramie w weekendy jako firma zewnętrzna to zakazu handlu chciała tylko jedna z pan, która pracowała jako doradca. Reszta z tego działu, gdzie pracowałem, chciała pracować w niedzielę, bo im pracodawca za to rzucał dodatkowy hajs