Wpis z mikrobloga

#tojestmultikonto #pytaniedoeksperta #gsm #umts #lte #lte4g #elektronika #samsung

LTE 4G mam tylko 2 kreseczki (około 50%) w mieszkaniu. Na zewnątrz mam pełen zasięg, nawet jak wyjdę na balkon to mam 3 albo 4 kreseczki zasięgu. Ale nie to jest najgorsze, bo odkąd zmieniłem telefon to nie mam w ogóle internetu i mam słaby zasięg jak tylko oddalam się od centrum miasta. Miejscami nie mam go wcale i to jest strasznie denerwujące, bo w zasadzie poza centrum chciałbym móc korzystać z internetu (przynajmniej 3G) i móc rozmawiać przez telefon. W starym telefonie miałem możliwość wymiany baterii bez rozbierania telefonu i podłączenia zewnętrznej anteny. W nowym telefonie nie ma takiej opcji. Szukałem nawet anteny na USB i nic nie znalazłem. Muszę kupić repeater za ~ 500 zł i mieć dostęp do napięcia 230V, a to trochę drogo i zbyt kłopotliwie. Do starego telefonu wystarczał pigtail i zewnętrzna antena żeby poprawić zasięg. Tutaj znalazłem tylko modem na USB, który zmuszałby mnie do każdorazowego wyciągania karty z telefonu żeby mieć dostęp do internetu poza centrum miasta i prawdopodobnie musiałbym do tego podłączyć zewnętrzne źródło zasilania, bo złącze w telefonie może nie mieć wystarczającej wydajności prądowej. Nie ma opcji podłączyć zewnętrznej anteny bez rozbierania telefonu., w dodatku na płycie nie ma nawet gniazda, jest tylko pigtail łączący płytę główną z płytką, na której znajduje się gniazdo USB. Są tam więc dwa małe gniazdka, które można by wykorzystać dodając "okulary" do telefonu. Mógłbym nawet podpiąć antenę ze starego telefonu w szereg, ale nie wiem czy to będzie działało i czy zasięg nie jest ograniczany softwareowo. Modem nie rozwiązuje mojego problemu w pełni (żonglowanie kartami i konieczność zakupu powerbanku, do tego będę musiał połączyć obie wtyczki do zewnętrznego źródła zasilania.

Najlepszy byłby dla mnie odpowiedni transciever, abym mógł podłączyć antenę GSM/UMTS/ LTE4G do wyprowadzeń D+ i D- we wtyczce (Rx Tx) USB-C, jestem w stanie zgodzić się nawet na zewnętrzne źródło zasilania, chociaż wolałbym nie musiał tego robić, ale nic nie znalazłem.

Mam nawet urządzenie, które teoretycznie powinno działać z moim telefonem, ale może być niekompatybilne ze względu na to, że zostało wyprodukowane jako przystawka do konkretnego urządzenia i prawdopodobnie nie da się tego nawet podłączyć do komputera. Nie chce mi się bawić w żadne modyfikowanie, pisanie oprogramowania itd. nie mam do tego sprzętu i dość wiedzy żeby oszukać urządzenie, tak aby było w stanie komunikować się z telefonem. Prawdopodobnie musiałbym skopiować sygnał ID aby antena USB wykryła mój telefon jako dedykowane urządzenie i musiałbym napisać jakiś program. Potrzebował bym więc masę czasu, a nie chce mi się z tym aż tak kombinować. Szukam czegoś prostszego.

Ewentualną antenę do telefonu mógłbym podłączyć jedynie szeregowo z istniejącym już układem, albo musiałbym wywiercić otwory w obudowie i pozbyć się fabrycznej anteny, problem w tym, że może być ona połączona z głośnikiem, albo z czymś jeszcze i to już jest katastrofa. Mam nawet gniazdo antenowe do telefonu, ale nie mam gdzie go wlutować, bo nie ma miejsca na płycie.

Na zdjęciu repeater, który musiałbym wozić w plecaku z akumulatorem i falownikiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pobierz tojestmultikonto - #tojestmultikonto #pytaniedoeksperta #gsm #umts #lte #lte4g #elekt...
źródło: 138
  • 36
@niedasieukryc: To ma około 1 cm długości. Wysokość zależy od tego jakie kondensatory zamontujesz, jak użyjesz kondensatorów SMD i przylutujesz to do płytki, to w zasadzie nie powinno być szersze niż 5 mm, więc na upartego zmieści się w rurce o średnicy wewnętrznej 5, może 6 mm. Z innymi kondensatorami będzie większe, ale myślę, że nie większe niż 10 - 20 mm. Będziesz musiał też wypróbować inne kondensatory, bo z obliczeń
@Bad_Wolf: Czyli muszę dać jeszcze w łapę instalatorowi żeby postawił pieczątkę, że to bezpieczne i nie zakłóca. Spoko, przyzwyczajony jestem do komunizmu. To teraz mi powiedz jeszcze co mogą mi zrobić za tackę z folii aluminiowej* ( ͡° ͜ʖ ͡°)


https://wykop.pl/wpis/73358577/tojestmultikonto-radio-elektronika-diy-smartphone-
Pobierz tojestmultikonto - @Bad_Wolf: Czyli muszę dać jeszcze w łapę instalatorowi żeby posta...
źródło: 46ae02a36d72504dae50565429b697f6424f6454ac1ca7f1a063e36e0351facc
@Bad_Wolf: Jeżeli coś nie nadaje się do użytku to nie powinno być legalnie sprzedawane jako pełnowartościowy produkt, a jeżeli już jest to powinna być jasna informacja, że nie można tego legalnie używać. UKE jest w tym momencie żałosny, że nie wprowadził nakazu informowania o wadliwości tych urządzeń. Jest to ukryta wada prawna, o której sprzedawcy nie informują. UOKiK powinien już dawno zablokować sprzedaż urządzeń, których nie można legalnie używać albo zmusić
@Bad_Wolf: Ja po wymianie telefonu nie mam zasięgu w lesie, nawet w pokoju mam 50% zasięgu LTE. Moja ciocia za komuny kupiła mieszkanie z telefonem i postanowiła przepisać go na siebie. Komuniści odłączyli telefon i tak było aż do upadku komuny. Moja ciocia chodziła do sąsiadki żeby zadzwonić, a wujek biegał na pocztę. W zasadzie teraz wygląda to podobnie, bo albo brak zasięgu albo urządzenie za prawie 1000 zł, którego nie
U mnie działa. Pod ścianą mam jedną kreseczkę, a na łóżku 2 kreseczki. Jak podłożę nachyloną deseczkę z doklejoną folią aluminiową albo blachę do ciasta i nachylę je pod kątem w stronę okna, a nad deską lub blachą umieszczę telefon to zasięg zmienia się z dwóch kreseczek na 4 kreseczki. Trzeba jedynie ucelować z kątem pod jakim musi być nachylona blacha i telefon względem blachy.
Czyli muszę dać jeszcze w łapę instalatorowi żeby postawił pieczątkę, że to bezpieczne i nie zakłóca.


@tojestmultikonto: żaden się pod tym nie podpisze ¯\(ツ)/¯ używać mogą tego tylko operatorzy.

Jeżeli coś nie nadaje się do użytku to nie powinno być legalnie sprzedawane jako pełnowartościowy produkt, a jeżeli już jest to powinna być jasna informacja, że nie można tego legalnie używać.


@tojestmultikonto: znasz kwestię antyradaru? Posiadać możesz, używać nie¯\(ツ)/¯
Musieli by jeszcze udowodnić, że zrobiłem to celowo, a to jest dość trudne albo niemożliwe, bo sygnał odbija się cały czas od różnych powierzchni, a ja na takich tackach żarcie trzymam.


@tojestmultikonto: pasywnie możesz sobie robić co chcesz. Ile odbić, ile anten sobie wymyślisz ale jak pojawi się elektronika i wzmacniacze staje się to nielegalne