Wpis z mikrobloga

#tojestmultikonto #radio #elektronika #diy #smartphone

DZIĘKI TEMU PROSTEMU TRICKOWI MOŻNA UZYSKAĆ PRZYNAJMNIEJ DWUKROTNE WZMOCNIENIE SYGNAŁU ANTENOWEGO.
ZARÓWNO "LUSTRO" JAK I TELEFON MUSZĄ BYĆ PRZEZ CAŁY CZAS PRECYZYJNIE USTAWIONE WZGLĘDEM SIEBIE, A EKRAN I TELEFON MUSZĄ BYĆ SKIEROWANE W STRONĘ NAJBLIŻSZEJ WIEŻY OPERATORA TELEFONII KOMÓRKOWEJ ( ͡ ͜ʖ ͡)

SZCZELINA MIĘDZY TELEFONEM A "LUSTREM" TO MNIEJ WIĘCEJ SZEROKOŚĆ PACZKI NORMALNYCH PAPIEROSÓW.

WYSTARCZY ZMIENIĆ KĄT POD JAKIM USTAWIONA JEST TAFLA ODBŁYŚNIKA ALBO ANTENA TELEFONU WZGLĘDEM TAFLI METALU ABY STRACIĆ WZMOCNIENIE ALBO ZNACZĄCO POPRAWIĆ JAKOŚĆ SYGNAŁU. MYŚLĘ JUŻ NAD SPOSOBEM MOCOWANIA TELEFONU DO BLACHY. GDYBY KTOŚ NIE MIAŁ W KUCHNI FOLII ALUMINIOWEJ TO MOŻNA UŻYĆ BLACHY DO PIECZENIA CIASTA (SIC!) W MIESZKANIU NAJLEPIEJ CELOWAĆ W OKNO, CHOCIAŻ CELOWANIE W ŚCIANY TEŻ DZIAŁA (NIE ZAWSZE).

ODBŁYŚNIK MOŻNA PRAWDOPODOBNIE JESZCZE POPRAWIĆ ABY ZWIĘKSZYĆ SIŁĘ I POPRAWIĆ JAKOŚĆ SYGNAŁU.
Pobierz tojestmultikonto - #tojestmultikonto #radio #elektronika #diy #smartphone

DZIĘKI TEM...
źródło: SimplestAmplifier_GSM_UMTS_4G_5G
  • 6
U mnie działa. Pod ścianą mam jedną kreseczkę, na łóżku są dwie, a jak położę deskę oklejoną folią aluminiową i skieruję ją w stronę okna pod kątem ~ 30° i trzymam nad nią telefon pod podobnym kątem do deski (testowałem to również z blachą do pieczenia ciasta zamiast deski z folią aluminiową) zawieszony na wysokości ~ 50 - 60 mm nad brzegiem blachy lub deski z folią zasięg zmienia się na
Myślę właśnie nad tym jak zbudować mechanizm pozwalający na swobodne regulowanie wysokości jednej z krawędzi blachy odbijającej fale radiowe, tak aby uzyskać stały kąt i wypoziomować powierzchnię blachy oraz jak zawiesić nad nią telefon, tak aby dało się go używać. Uchwyt nie może zasłaniać anteny i zaburzać fal radiowych aby antena działała z możliwie największą wydajnością.

Zastanawiam się też nad kształtem samej anteny, być może "miska" była by odpowiedniejsza, albo zagięte krawędzie
tojestmultikonto - Myślę właśnie  nad tym jak zbudować mechanizm pozwalający na swobo...
BLACHA NIE MUSI BYĆ NAWET POD KĄTEM 30 STOPNI, WYSTARCZY, ŻE BĘDZIE NA WYSOKOŚCI OKNA, WTEDY ZOSTAJE TYLKO REGULACJA KĄTA TELEFONU. TELEFON MOŻNA ZAWIESIĆ NA KARTONOWYCH PODKŁADKACH ALBO PROWADNICACH Z TWORZYWA SZTUCZNEGO. TELEFON MOŻNA ZAWIESIĆ NA PATYCZKACH BAMBUSOWYCH ALBO DOROBIĆ REGULACJĘ WYSOKOŚCI NA GWINTOWANYCH PRĘTACH. JEDYNĄ NIEDOGODNOŚCIĄ JEST TO, ŻE NIE MOŻNA ZBYTNIO ZMIENIAĆ POZYCJI TELEFONU.
Zrobiłem też mniejszy "odbłyśnik", który poprawia zasięg o 1/4 (3 kreski), a nie o 1/2 (4 kreski), ale telefon przełącza się między masztami i zasięg zaczyna "pływać", raz są 2 kreski, a za chwilę mam 3 kreski zasięgu, później przeskakuje na inny maszt i znowu mam tylko 2 kreski, za chwilę tel. łączy się z innym masztem, w którego stronę skierowałem "odbłyśnik" i znowu mam 3 kreski na wyświetlaczu. Program do monitorowania