Wpis z mikrobloga

Niestety, stało się. Po 13 latach w Mazdzie pojawiła się rdza (wiem, auto mam upierd%lone, ale i tak widać rudą na zdjęciach). Czy ktoś orientuje się jaki byłby koszt naprawy 2 progów? Nie znam cen blacharzy/lakierników. Czy może poczekać do wiosny i zrobić to samemu (dopiero wtedy znajdę czas na to)?

Gdybym miał to robić sam, to czy dobrze myślę o kolejności, czy byście coś zmienili?
1. Sprawdzenie progów od środka/pod dywanikami
2. Pełen szlif, czyszczenie, odtłuczenie
3. Dwie warstwy APP R-Stop 
3. Szpachla, szlif, odtłuszczenie
4. Podkład
5. 2x baza
6. 2x kolor
7. 1x klar

#blacharstwo #lakiernictwo #diy #majsterkowanie #mazda #jdm #samochody #motoryzacja
Zapaczony - Niestety, stało się. Po 13 latach w Mazdzie pojawiła się rdza (wiem, auto...

źródło: Lewa

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
  • 1
@bladyatl: auto jest w mechanicznym stanie na 5+, blacharsko na 4. To są pierwsze wykwity rudej, a całe podwozie od nowości jest zabezpieczane antykorozyjnie co 2 lata (przez pierwsze 8 lat Pava, ostatnie 5 lat Dinitrol).

Chcę je utrzymywać w jak najlepszej kondycji, dopóki je posiadam. A jeździć nim zamierzam jeszcze conajmniej 2 lata (ale to też zależy od różnych czynników, bo w planach mam przejście na jakiegoś elektryka).
  • Odpowiedz
@Zapaczony: Powierzchowny nalot który palcem mógłbyś zetrzeć na dobrą sprawę. Co Ty chcesz robić.

Jak Ci to przeszkadza to sobie oczyść szczotką na wiertarkę albo papierem ściernym, psiknij coś na podkład i daj lakier. Nie ma co się z tym #!$%@?ć. Najszybsza opcja, to przetrzyj i psiuknij coratninem i tyle.
A jak chcesz to miejsce ochronić to daj chlapacz aby Ci solanka zimą nie waliła na próg.
Ja właśnie u siebie
  • Odpowiedz
  • 0
Powierzchowny nalot który palcem mógłbyś zetrzeć na dobrą sprawę. Co Ty chcesz robić.


@r5678: no właśnie dlatego chcę to zrobić - póki jeszcze jest to łatwe, tanie i w miarę szybkie do zrobienia, żeby mieć spokój na lata.

A z chlapaczami nie jest właśnie tak, że wilgoć i syf się gromadzi za nimi i właśnie po latach powstają tam gniazda z rudą?
  • Odpowiedz
@Zapaczony: Powierzchniowy nalot więc nie wygląda to źle. W kazdym razie jeżeli chcesz do zera się pozbyć rdzy w tym miejscu pomyśl może o piaskowaniu miejscowym albo sodowaniu. Wyczyści ci do zera rdze. Szczotką drucianą czy papierem ściernym niekoniecznie może się udać i coś możesz zostawić. Z kolejnymi etapami nie wiem bo jeszcze mnie to czeka.
  • Odpowiedz