Wpis z mikrobloga

A jak twój komentarz ma się do mojego? Twój dziadek głosuje na PiS bo mu się to opłaca. Mój komentarz się tyczył szerszej grupy emerytów, w których faktycznie rządy Tuska uderzyły.

Za Tuska to nie inflacja wykańczała emerytow, tylko wzrost cen żywności i dodatkowe podatki. Tak, żywność drożała mimo braku inflacji - pamiętasz to czy będziesz mi teoretyzował? Wskaźnik rewaloryzacji oparty na inflacji i wyliczenia na jego podstawie można sobie w buty
@ChybaSnisz: Mój komentarz ma się dokładnie do twojego tak, że niezależnie od poziomu życia emerytów, głosują na pis, bo zostali oszukani propagandą. Mój dziadek nie głosuje na pis bo mu się to opłaca (tak głosuje moja matka - powiedziała że wprost dla benefitów). Mój dziadek serio wierzy, że po Tusku zostały zgliszcza i że PIS robi dobrze młodym pokoleniom (mieszkania, wyższe płace itd).

Jeśli zaś chodzi o to czy pamietam, to
@Ranmus: skończ farmazonic. Jeden z produktów który najbardziej drożał był chleb... Nawet nie wspominam o wzroście cen leków. Problem cię nie dotyczył, więc masz wybiórczą pamięć. Jedzenie w cholerę podrożało przez 8 lata a emerytur ani rent PO nie podniosło i to jest fakt. Masz internet to posłuż się nim i to sprawdź, zamiast się kłócić w przegranej sprawie.
@SarahC: Mój dziadek wrócił z syberii z rodziną oczywiście nie w komplecie i z pamiątką w postaci otwartej rany, bał się amputować nogę u ruskich bo to zazwyczaj kończyło się śmiercią. Drugi dziadek dwa razy uniknął śmierci i to wiedzę o 2giej wojnie światowej mam od nich więc daruj sobie pouczanie. Dziś żyje tylko jeden ma 96lat i nie wyobrażam sobie z nim kłótni o politykę i potrafi on sobie z
@Kruk_98: nawet nie wiesz ile miala racji. Przekonasz sie za 10 lat. Ruskie nas nie napadna, beda to sniadzi izynierowie i robota dla niemieckiego dobrobytu.
@Kruk_98: Moim zdaniem to właśnie jedna z największych, albo największa zbrodnia PiS. Że zaszczuli emerytów. Nie mogę już normalnie rozmawiać ze swoją rodziną, bo na jakąkolwiek krytykę rządu reagują jakby diabeł do nich mówił. Oni naprawdę myślą, że opozycja jest jakimś uosobieniem zła.
@starytygrys: No tak dokładnie tak to działa że jak twój dziadek ma 99 to mój też musi być XD nie ma dziadków w okolicach 60+ bo twój ma 99 XD Logika ad personam nie działa w internetowej rzeczywistości
a skoro już sobie rozmawiamy prywatnie to moi już od dawna nie żyją (2012) i (2023) więc się nie zapytam.
@ChybaSnisz: Hmmm... wydaje mi się, że emerytury są jednak waloryzowane do inflacji, a za Tuska nie było inflacji, czasem nawet deflacja, stąd nie było wysokich waloryzacji emerytur. Mylę się? Czyli jak nie było inflacji to opłaty i koszty życia nie mogły wzrosnąć dwukrotnie. Chyba, że manipulujesz i zestawiasz ze sobą waloryzacje z okresu deflacji wraz ze wzrostami z okresu inflacji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@SarahC: Przykro mi z tego powodu, ja tutaj nie okazuję mu szacunku ze względu na wiek ale jakim był i jest człowiekiem nawet jeśli bym się z nim nie zgadzał w wielu kwestiach nie będę mu na mecie życia sprawiał przykrości bo myślę inaczej.... Na każdego przyjdzie czas każdy jest inny ale pogarda względem drugiego człowieka rośnie i w imię czego #!$%@?..... W imię parti, kościoła, demokracji, bo tak?