Wpis z mikrobloga

Dlaczego kuhwa jak w sklepie coś się nie zgadza to ZAWSZE na korzyść sklepu....
Cenówki... Promocje... towary w złych miejcach...
Dzisiaj w SPOŁEM kupiłem se salami, gdzie realnie było 0,264g a na paragonie jebneła mi 0,296 (przy cenie 55zł/kg to 2zł różnicy...)
Weź ty człowieku na kasie samoobsługowej pomyl produkt (źle wybierz bułkę etc.) to jesteś nie złodziejem a oszustem - czyli gorsze paragrafy Ci grożą... Yebane Janusze w tej PL,
Oczywiście poszedłem do sklepu to tłumaczenie... "a może pani kasjerka gdzieś dotknęła ciałem" "a może jakieś woreczki leżały na wadze" co kurrrwa?

#przegryw #zakupy #biedronka #lidl #kaufland #sklep #jedzenie
artem17 - Dlaczego kuhwa jak w sklepie coś się nie zgadza to ZAWSZE na korzyść sklepu...
  • 5
@artem17: Sprawa jest prosta, jeśli coś się nie zgadza na twoją korzyść, to pracownicy mają motywację, że szybko to skorygować, bo dostaną po dupie, natomiast jeśli coś się nie zgadza na twoją niekorzyść to można mieć w to wywalone i zająć się tym jak nie będzie nic lepszego do roboty.
@lunga: poprosiłem 15 plasterków salami to w innym sklepie np. Lewiatan bym zapłacił połowę ceny bo są w miarę cienkie a w Społem jakaś nowa babka pokroiła je mega grubo i za 15 plasterków policzyła jakieś 16zł (coś mnie w domu tknęło żeby sprawdzić). Zadziałało przeczucie (bycia wychoojanym) ( ͡º ͜ʖ͡º)
@artem17: z cenami prosto zrobić na niekorzyść klienta. Promocje są ograniczone czasowo, wystarczy zostawić starą cenówkę, nieustanna zmiana promo zapewni, że takie będą. Przy kilku rodzajach towaru przecenić tylko niektóre, wywieszą przy innym, klient nie doczyta (inny smak, inna masa). Zwiększyć skuteczność przez kup X sztuk, wystarczy, że klient weźmie jedną złą sztukę i za wszystkie zapłaci pełną cenę. Żeby było na niekorzyść sklepu, to muszą się pomylić w systemie, a
@artem17: takie problemy to kwestia właśnie biedry, spolem i podobnych małych sklepików. W większych sklepach nikt ręcznie nie wprowadza cen, a za niezgodność ceny na cenowce, kasie i weryfikatorach odpowiada dział it / centrala. Bywa ze cena na kasie i weryfikatorze jest różna przez błędną konfigurację, i odpytywanie bazy innego sklepu / albo starego backupu