Wpis z mikrobloga

Jak dla mnie, wyborcy demokratycznej opozycji, wystarczy, że ci zrobią następujące rzeczy i już mają mój głos na kolejną kadencję:
1. Oczyszczą TVP z Holeckich i Rachoni
2. Zamkną największych wałkarzy, jak np. Obajtek (mam nadzieję, że nie ucieknie do Argentyny lub Izraela)
3. Odkręca najgłupsze zmiany pisowskie, jak zakaz handlu w niedziele czy całkowity zakaz aborcji
4. Poprawią stosunki z krajami UE na neutralne i przyjacielskie bo teraz jesteśmy skłóceni ze wszystkimi prócz Węgier, nawet Czechami

Więcej mi nic nie trzeba, będę bardzo zadowolony. Myślę, że to nie są duże wymagania.

#wybory #bekazpisu
  • 194
  • Odpowiedz
@Syn_Tracza Czy to znaczy że nie planujesz na nich głosować? Bo to że kogoś posądza nie zostanie zrealizowane to pewne. Czy w historii ostatnich 30 lat jakikolwiek polityk siedzi?
  • Odpowiedz
@Anakee: Może głupi to złe określenie, ale ta najbardziej dojrzała demokracja nie jest w stanie sobie poradzić z dwoma prostymi sprawami.

Od 12 lat śledzę politykę amerykańską i co wybory #!$%@? o broni i aborcji, jest jeszcze mur. Mam takie przeczucie, że oni tych spraw nie chcą rozwiązać, bo zamiast ataków na siebie nawzajem zaczęli by od polityków wymagać czegoś innego. A tak to gonią za tą marchewkę co wybory i
  • Odpowiedz
@Anakee: Mam wrażenie, że aborcja u nas już stała się poniekąd tematem marchewką. Przecież jak wychodziły afery pisu to nagle wypływała ustawa o kompletnym zakazie aborcji i wszyscy jak zahipnotyzowani odwracali głowę.
  • Odpowiedz
@Syn_Tracza: Akurat bardzo duża ilość osób, które nie znoszą PiS głosowała na nich WŁAŚNIE z uwagi na podtrzymanie zakazu handlu w niedzielę. Inna sprawa, że nie wiem nawet dlaczego ludzi tak bardzo mierzi to, że można sobie w niedzielę odpocząć od pracy i np. pójść z rodziną na spacer. Tak bardzo przywiązali się do swoich Januszexów sp. z o.o.? Nie pamiętają już jak za czasów PO i SLD były wolne niedziele
  • Odpowiedz
@Anakee: dlatego danie pytania o aborcję w referendum jest idealnym moim zdaniem rozwiązaniem, wtedy uwierzyłbym w dobre intencje platformy w tej kwestii. Bo byłoby to rzeczywiście wygraniem jednej ze stron. Wygraliby jedni i skończyłaby się dyskusja przynajmniej na 10 lat.

Choć akurat aborcja to mimo wszystko słaby temat do referendum. Bo niby czemu ktoś miałby decydować o mojej aborcji. Cały spór jest właśnie sporem czy ktoś może podjąć decyzję samodzielnie czy
  • Odpowiedz
jeszcze 5. Niech oddzielą kościół od polityki. I bede zadowolony


@spinor: zawsze mnie zastanawia gdy czytam takie pomysły - w jaki sposób niby chcecie to osiągnąć? Odebrać księżom albo wiernym prawa wyborcze, odebrać jakieś inne prawa obywatelskie? Czy jak?
  • Odpowiedz
  • 1
Akurat bardzo duża ilość osób, które nie znoszą PiS głosowała na nich WŁAŚNIE z uwagi na podtrzymanie zakazu handlu w niedzielę.


@Chidder: IMO tak nie jest. Jak się trafi handlowa niedziela to zarówno politycy PiS jak i stare baby z kościołów leca prosto do Biedronek jak pszczoły do miodu.

Inna sprawa, że nie wiem nawet dlaczego ludzi tak bardzo mierzi to, że można sobie w niedzielę odpocząć od pracy i np.
  • Odpowiedz
@Syn_Tracza: "wystarczy nie brać niedziel w pracy" - a ja się spytam: gdzie pracujesz? Ponieważ niedziela handlowa to normalny dzień pracujący. To nie jest tak, że możesz sobie powiedzieć pracodawcy, że w niedzielę to nie będziesz robić. Nie, to taki dzień jak poniedziałek czy wtorek (albo z uwagi na godziny: bardziej sobota). I nie, taki dzień nie jest lepiej płatny - kto ci takich głupot nagadał? Tylko zakłady produkcyjne, które działają
  • Odpowiedz