Wpis z mikrobloga

Jak dla mnie, wyborcy demokratycznej opozycji, wystarczy, że ci zrobią następujące rzeczy i już mają mój głos na kolejną kadencję:
1. Oczyszczą TVP z Holeckich i Rachoni
2. Zamkną największych wałkarzy, jak np. Obajtek (mam nadzieję, że nie ucieknie do Argentyny lub Izraela)
3. Odkręca najgłupsze zmiany pisowskie, jak zakaz handlu w niedziele czy całkowity zakaz aborcji
4. Poprawią stosunki z krajami UE na neutralne i przyjacielskie bo teraz jesteśmy skłóceni ze wszystkimi prócz Węgier, nawet Czechami

Więcej mi nic nie trzeba, będę bardzo zadowolony. Myślę, że to nie są duże wymagania.

#wybory #bekazpisu
  • 194
@Syn_Tracza Czy to znaczy że nie planujesz na nich głosować? Bo to że kogoś posądza nie zostanie zrealizowane to pewne. Czy w historii ostatnich 30 lat jakikolwiek polityk siedzi?
@Anakee: Może głupi to złe określenie, ale ta najbardziej dojrzała demokracja nie jest w stanie sobie poradzić z dwoma prostymi sprawami.

Od 12 lat śledzę politykę amerykańską i co wybory #!$%@? o broni i aborcji, jest jeszcze mur. Mam takie przeczucie, że oni tych spraw nie chcą rozwiązać, bo zamiast ataków na siebie nawzajem zaczęli by od polityków wymagać czegoś innego. A tak to gonią za tą marchewkę co wybory i
@Anakee: Mam wrażenie, że aborcja u nas już stała się poniekąd tematem marchewką. Przecież jak wychodziły afery pisu to nagle wypływała ustawa o kompletnym zakazie aborcji i wszyscy jak zahipnotyzowani odwracali głowę.
@Syn_Tracza: Akurat bardzo duża ilość osób, które nie znoszą PiS głosowała na nich WŁAŚNIE z uwagi na podtrzymanie zakazu handlu w niedzielę. Inna sprawa, że nie wiem nawet dlaczego ludzi tak bardzo mierzi to, że można sobie w niedzielę odpocząć od pracy i np. pójść z rodziną na spacer. Tak bardzo przywiązali się do swoich Januszexów sp. z o.o.? Nie pamiętają już jak za czasów PO i SLD były wolne niedziele
@Anakee: dlatego danie pytania o aborcję w referendum jest idealnym moim zdaniem rozwiązaniem, wtedy uwierzyłbym w dobre intencje platformy w tej kwestii. Bo byłoby to rzeczywiście wygraniem jednej ze stron. Wygraliby jedni i skończyłaby się dyskusja przynajmniej na 10 lat.

Choć akurat aborcja to mimo wszystko słaby temat do referendum. Bo niby czemu ktoś miałby decydować o mojej aborcji. Cały spór jest właśnie sporem czy ktoś może podjąć decyzję samodzielnie czy
jeszcze 5. Niech oddzielą kościół od polityki. I bede zadowolony


@spinor: zawsze mnie zastanawia gdy czytam takie pomysły - w jaki sposób niby chcecie to osiągnąć? Odebrać księżom albo wiernym prawa wyborcze, odebrać jakieś inne prawa obywatelskie? Czy jak?
Akurat bardzo duża ilość osób, które nie znoszą PiS głosowała na nich WŁAŚNIE z uwagi na podtrzymanie zakazu handlu w niedzielę.


@Chidder: IMO tak nie jest. Jak się trafi handlowa niedziela to zarówno politycy PiS jak i stare baby z kościołów leca prosto do Biedronek jak pszczoły do miodu.

Inna sprawa, że nie wiem nawet dlaczego ludzi tak bardzo mierzi to, że można sobie w niedzielę odpocząć od pracy i np.
@Syn_Tracza: "wystarczy nie brać niedziel w pracy" - a ja się spytam: gdzie pracujesz? Ponieważ niedziela handlowa to normalny dzień pracujący. To nie jest tak, że możesz sobie powiedzieć pracodawcy, że w niedzielę to nie będziesz robić. Nie, to taki dzień jak poniedziałek czy wtorek (albo z uwagi na godziny: bardziej sobota). I nie, taki dzień nie jest lepiej płatny - kto ci takich głupot nagadał? Tylko zakłady produkcyjne, które działają