Wpis z mikrobloga

@juzwos: A co jest złego w Chińczykach, którzy i tak tu już mieszkają? Odprowadzają podatki i prowadzą sklepy z towarem z Chin. Przy okazji, widzieliście kiedyś jakieś informacje, że nie wiem Chińczyk napadł na kogoś albo nie płacił albo spowodował pijany wypadek w Polsce? Komuś przeszkadzają restauracje z chińszczyzną?
@Rasteris: No cóż, nie ma ludzi idealnych. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Przynajmniej dzięki temu wiemy że są inteligentni, znaczy dobre geny. Oszukać skarbówkę w Polsce to wcale nie jest taka prosta sprawa. ( ͡º ͜ʖ͡º) #hotbadboy

falszywki

Ja myślę że jak ktoś kupuje Pradę czy inne Gucci za 100 pln to raczej jest świadomy tego co robi.
@SUBAGAZI: Oni maja takich specjalistow od tego, ze glowa mała. I znajomosc jezyka też. Jak Chinczycy weszli robić autostrady to do znajomego prowadzacego biuro ksiegowe zadzwonili i gadali dobrze po polsku. Szukali miejscowej firmy księgowej. A w triadach (chinska mafia) masz stanowisko, tlumacząc na polski to fanatyk bialego papieru. Gosć tylko siedzi i liczy co oplaca sie robić. Tutaj te waly na cle i VAT też obliczaja specjalisci, a realizacja to
@juzwos: Co jest złego w byciu muzeum dla Chińczyków? Ja sam chętnie zostanę takim eksponatem w chłopskiej chacie, będę siedział tam cały dzień a za opłatą Chińczyk będzie mógł wejść i popatrzeć jak wypiekam chleb czy w kuźni robię podkowy. A jak będzie z tłumaczem to nawet może ze mną pogadać.
Tommy__ - @juzwos: Co jest złego w byciu muzeum dla Chińczyków? Ja sam chętnie zostan...

źródło: muzeum-wsi-opolskiej-chata-shutterstock_1062908885

Pobierz
@SarahC: kto jak kto ale Chińczycy potrafią być niesamowicie #!$%@?. Gorszego bydła na wczasach nie widziałem, już ruscy się lepiej zachowują. Głośni, nie stosują się do lokalnych przepisów/zwyczajów. W Warszawie zresztą to mamy częściej Wietnamczyków
@a665321: Nieprawda. Po prostu nie rozumiesz jak działa Chińska myśl społeczna. To nie jest tak, że oni nie potrafią się zachowywać. Przecież potrafią — widać to świetnie w ich państwie jak trzeba zrobić pokazówkę na defiladzie czy cokolwiek ci się akurat nawinie pod yt. Zapominasz, że Chińczyk też człowiek i jak nie ma dyscypliny to po prostu jedzie po najniższej linii oporu. Ok, nie wszyscy ale ta reguła działa wszędzie. Żebyś
@SarahC: ogólnie Azjaci są pracowici, ale Wietnamczycy w Polsce to jedna wielka mafia, a Chińczycy potrafią #!$%@?ć kulturę pracy w każdej branży której się dotkną XD Nieważne co robisz i jak zajebistym programistą 20k jesteś, nie chcesz żeby do twojej branży zaczęli przyjeżdżać masowo Chińczycy - nie wiem czy gorzej wykładać pieniądze na zasiłki dla nierobów, niż konkurować z ludźmi dla których praca 70h tygodniowo w dodatku za niższe wynagrodzenie niż
@geuze: Walczą z tym przez regulacje populacji ale najbliższe dwa stulecia będą pod tym względem ciężkie. To wynika z tego że ich tam po prostu za dużo a każdy chce mieć apartament z jacuzzi oraz przynajmniej dwa samochody. Tylko ty jako Europejczyk możesz być w szoku ale Azjata jest po prostu tak trenowany od dziecka.