Wpis z mikrobloga

Może jestem znieczulony, ale po tym jak widziałem gazańskie dzieci wiwatujące z bronią zamachy Hamasu i plujące na ciało zamordowanej obywatelki Izraela, to nawet zdjęcia masakr ludności cywilnej w tym dzieci nie robią na mnie wrażenia, bo gdzieś z tylu głowy mam, że za 10-15 lat z tych chłopców wyrosną członkowie organizacji terrorystycznych, a z tych dziewczynek kobiety, które rodzą jak najwięcej dzieci by poświęcić je w imię dżihadu. To społeczeństwo jest tak głupie, że ślepo idzie za tym co mówią im kacykowie ukrywający się w Katarze. Nawet patrząc na wpisy w mediach spolecznosciowych, oni po latach upokorzeń wciąż wierzą, że pomoże im arabska brać, która właśnie betonuje granicę przykładając rękę do ich exodusu.

#izrael
  • 55
Jakim prawem UN decyduję kto i jakie państwo może założyć na terenie bliskiego wsch. Czyli nie na swoim terenie?


@zenek-stefan1: Bo nie było tam żadnego państwa wtedy - UK zarządzało tym terytorium.
Cała Afryka została podzielona przez zachód - też ci granice nie pasują? Wcześniej nie było żadnych.
Czy uważasz że powinno trafić do Imperium Osmańskiego jak przed UK czyli Turcji jako spadkobiercy?
@masz_fajne_donice: Uk nie miało żadnego prawa nic robić. Bo to krainy ludów muzułmańskich i żade zwieszchnictwo niewiernych, nie ma prawa racji bytu tam z uwagi na powyższe. Co zresztą historia udowodniła nie raz i jeszcze udowodni. Należy ich zostawić w spokoju, samych sobie, tak jak UK zostawiła Azję i Indie
@zenek-stefan1 „to krainy ludów muzułmańskich” - na jakiej podstawie tak twierdzisz? Jesli już, to są krainy ludów semickich i Żydzi są jednym z nich. Nawet książkę sobie o tym napisali.
Nie ma znaczenia, że państwo żydowskie nie istniało od 2000 lat. Polska nie istniała przez 123, czy to znaczy, że straciła prawo do odzyskania swoich ziem? Śląsk nie należał do Polski przez prawie 600 lat – czy wobec tego bezprawnie należy obecnie
Bo to krainy ludów muzułmańskich


@zenek-stefan1: Ludy muzułmańskie sobie te tereny podbiły także a przed II WŚ był inny porządek świata. Poza tym to nie krainy ludów muzułmańskich bo jakbyś spojrzał na mapę tereny przyznane przez UN były w 90% zamieszkane przez żydów.
Państwo syjonistyczne powstało w 1958r bezprawnie i nie dziwię się że Palestyńczycy się temu sprzeciwili


@zenek-stefan1: Miała powstać też Palestyna według takiego samego 'bezprawia' i się na to nie zgodzili, wywołali wojnę i dostali #!$%@?, czego się spodziewali i czego się spodziewają nadal? Jakie to ziemie bezprawnie Izrael okupuje? Do czego roszczą sobie prawa mieszkańcy Gazy? Do Tel Awiwu któy w całości założyli Żydzi, bo wcześniej była tam tylko pustynia, a
@camelinthejungle: Tak to kraje ludów semickich. Z tym że mniejszość semicka została wygnana 2 tys lat temu. Nagle ktoś w Europie wpadł na grnialny pomysł żeby po DWÓCH TYSIĄCACH lat w samym sercu islamskich pustyń i oaz stwrzyć żydowski państwo na spółkę z paleatyńskim. No bo co złego niby może się stać xD
Które po pół wieku potem będzie trzymac Palestyńczyków w gettach. Oczywiście cel był z deka inny, ale o
@Bardamu: mam wrażenie, że wy wszystko chcecie widzieć zerojedynkowo, aparthaid jakiego dokonywali żydzi na palestynczykach był ogromny. Nie dziwie się jak niektórzy mieszkancy palestyny uważają ludzi których ty nazywasz terrorystami jako bojowników o wolność. Świat nie jest czarno biały.