Wpis z mikrobloga

Może jestem znieczulony, ale po tym jak widziałem gazańskie dzieci wiwatujące z bronią zamachy Hamasu i plujące na ciało zamordowanej obywatelki Izraela, to nawet zdjęcia masakr ludności cywilnej w tym dzieci nie robią na mnie wrażenia, bo gdzieś z tylu głowy mam, że za 10-15 lat z tych chłopców wyrosną członkowie organizacji terrorystycznych, a z tych dziewczynek kobiety, które rodzą jak najwięcej dzieci by poświęcić je w imię dżihadu. To społeczeństwo jest tak głupie, że ślepo idzie za tym co mówią im kacykowie ukrywający się w Katarze. Nawet patrząc na wpisy w mediach spolecznosciowych, oni po latach upokorzeń wciąż wierzą, że pomoże im arabska brać, która właśnie betonuje granicę przykładając rękę do ich exodusu.

#izrael
  • 55
  • Odpowiedz
  • 190
@zenek-stefan1: Gdyby muzułmanie zaakceptowali podział zaproponowany przez zachód to by dalej żyli na większym terenie i bez wojen ale woleli zaatakować Izrael no to mają.
  • Odpowiedz
@BiggerJapanTapczan: i jednych i drugich mordują okupanci.
I nie powstańców do terrorystów tylko powstańców do Palestynczykow.
Ciekawe że w tym konflikcie widzicie tylko Izrael I Hamas. A cywile z getta gdzie?
  • Odpowiedz
@Bardamu: pragnę przypomnieć, iż Hamas powstał m. in. dzięki inicjatywie Izraela.

Gdyby muzułmanie zaakceptowali podział zaproponowany przez zachód to by dalej żyli na większym terenie i bez wojen ale woleli zaatakować Izrael no to mają.


@s-a-m: wojna i tak by wybuchła, ponieważ Palestyńczycy byliby rozbici na 3 grupy, byłoby to państwo złożone z 3 eksklaw. Spójrz sobie na Armenię i Azerbejdżan i powiedz mi, że nie byłoby tak samo.
  • Odpowiedz
@s-a-m: zachód proponował to dzieciom które teraz giną w ruinach czy (przy tempie rozmnażania się muslimów) ich pradziadkom?
Największą winę tej sytuacji ponosi natrnjachu i jego rząd i taka jest prawda.
  • Odpowiedz
że za 10-15 lat z tych chłopców wyrosną członkowie organizacji terrorystycznych


@Bardamu: Świat nie jest czarnobiały. Można być jednocześnie ofiarą i oprawcą.
Oni tego terroryzmu nie mają w DNA. To sytucja której są ofiarą ich nimi uczyniła.

Gdybyś się urodził w Gazie a nie u nas to też pewnie stałbyś się jednym z nich.
  • Odpowiedz
@Bardamu zbiorowa odpowiedzialność nie jest dobrym podejściem. Tym bardziej, że wśród tych ludzi nie masz pewności którzy wyrosna na terrorystów. To trochę traci takim minority report. Nie musimy ich wspierać ani w przyszłości wpuszczać do siebie, bo to jest racjonalne podejście. Ale nie karalbym śmiercią ludzi za czyny których jeszcze nie uczynili
  • Odpowiedz
Gdyby syjoniści nie odebrali ich ziem, nie zamknieki w gettcie i nie terroryzowali przez dziesięciolecia, nic podobnego nie miałoby miejsca


@zenek-stefan1: Historia jest jasna - nie mieszkali na tych samych ziemiach w 1947 roku. UN podzieliło tak jak mieszkali ale chcieli #!$%@?ć żydów w 100%. I zaatakowali. Potem podbił ich Egipt. Potem atakowali kolejne razy.
Sami sobie narobili tej sytuacji.
  • Odpowiedz
Gdyby syjoniści nie odebrali ich ziem, nie zamknieki w gettcie i nie terroryzowali przez dziesięciolecia, nic podobnego nie miałoby miejsca


@zenek-stefan1: na innych arabskich ziemiach nie ma Izraelczyków, a mimo to terroryzm we krwi
  • Odpowiedz
@s-a-m: Gdyby Powstańcy Styczniowy zaakceptowali podział zaproponowany przez Rosję to by dalej żyli w Królestwie Polskim i bez wojen ale woleli zaatakować Rosję no to mają
  • Odpowiedz