Wpis z mikrobloga

#wybory
Zastanawiam się na kogo zagłosować, powinienem wybrać tych którzy są najbliżej moim przekonaniom czy na KO żeby pis przegrał? Nie licząc pisu i lewicy wg latarnika większość partii trzyma sie na poziomie 61-68% zgodności.
Brzydzę się głosować na kogokolwiek, ale nie wiem czy wytrzymam PiS przy władzy.
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@omnipotentmasterofnone: Możesz głosować np. na Trzecią Drogę, aby przekroczyła ośmioprocentowy próg wyborczy. To nie jest zbyt istotne, która partia zajmie pierwsze miejsce. Ważne jest by wszystkie partie opozycyjne dostały się do sejmu i miały łącznie więcej niż połowę miejsc. Wtedy PiS będzie miał najmniejsze szanse na rządzenie.
  • Odpowiedz
@omnipotentmasterofnone: Jeśli najbardziej zależy Ci na odsunięciu PiS od władzy to nie polecam głosować na partie, które nie mają szans na przekroczenie progu, bo nie zarejestrowały list w całym kraju, ani na Bezpartyjnych Samorządowców, którzy zamierzają wejść w koalicję z PiS.

Konfederacja jest również wyborem bardzo ryzykownym, bo Narodowcom bardzo blisko do PiS, a partia prezentuje poglądy częściowo zbieżne z PiS-em. W dodatku nie ma współpracy Konfederacji z resztą opozycji
  • Odpowiedz
@omnipotentmasterofnone np Pan Maj mądrze Gadał. Choć mniejszym złem będzie PiS . Nie wiem serio co trzeba mieć w głowie, żeby chcieć głosować na Tuska. Mam pytanie do jego wyborców co on dobrego zrobił w Polsce? Jaki program mu wyszedł? Pytam poważnie.. argumenty wyłącznie o tym, iż jestem za Tuskiem bo nie za pisem to ameba umysłowa trzeba byc żeby tak gadać.
  • Odpowiedz