Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Czy Niemcy to zły wybór jeśli w przyszłości planowałem tam przeprowadzkę na stałe jako najlepszy kraj do życia w #europa?
Kiedyś byłbym na 99% przekonany żeby tam spróbować życia na nowo. Ostatni raz byłem w #niemcy wieku temu więc większość informacji mam z wykopu. Zresztą na tagu #emigracja to chyba najpopularniejszy kierunek. Moje obawy to:

1. #polityka - mam wrażenie, że tamten rząd jest skorumpowany i większość to wpływy rosyjskie żeby działać na destabilizacje (wyłączenie atomu, protesty zielonych/eko, wznowienie relacji z Rosją) albo wpływy/lobby #chiny.
- czy sam fakt odejścia od atomu nie daje sygnału że ich polityka zmierza do cofania się w rozwoju?
2. #gospodarka - chociażby coraz większy udział chińskich elektryków (gdzie w DE przemysł motoryzacyjny to strategiczna gałąź)
3. bezpieczeństwo - czyli wszyscy którzy chcą do EU to jadą do Niemców

#pytanie #ue #praca #zycie



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Czy Niemcy to zły wybór jeśli w przyszłości p...

źródło: 32b62c258280e1-948-568-10-100-1990-1193

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Człowieku, popytaj ludzi, ktorzy byli w wielu karajach i maja porownanie. Przede wszystkim. Emigrowac do niemiec mozesz jesli: Masz juz rodzine(dziewczyne/dziecko / Jesli chcesz sie dorobic pieniedzy na dom itp. Pamietaj, ze w niemczech zawsze bedziesz tylko polaczkiem i nikim wiecej. Tak mi powiedział polak z okolic granicy niemieckiej, ktorego wielu sasiadow osiedliło się w niemczech.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim trochę więcej zostaje w kieszeni i to tyle z plusów. wielu szwabow traktuje polakow tak samo jak wielu polakow traktuje ukraincow. ale jesli lubisz piwo i slodycze to moze ci sie nawet spodoba. klimat smutny i ludzie smutni wiec tu nie poczujesz dużej różnicy względem PL
  • Odpowiedz