Wpis z mikrobloga

@BogJestMiloscia: Ostatnio zadałem sobie to samo pytanie. Moim zdaniem to przyczyna z jakiego betonu wykonane są budynki a konkretniej kruszywa jakie zostało użyte do jego produkcji. Piasek pustynny bardzo słabo nadaje albo nawet nie nadaje się wcale do produkcji wytrzymałego betonu a sam beton z takiej mieszaniny jest bardzo kruchy a że to kraj pustynny więc pewnie i tak jest do tego używany.
nosilwilkrazy_kilka - @BogJestMiloscia: Ostatnio zadałem sobie to samo pytanie. Moim ...
@BogJestMiloscia: Ukraińskie budynki też się sypały, ale rzadziej, bo tam był przede wszystkim ostrzał z lżejszych środków (artylerii, czołgów, rakiet typu GRAD) a tu lecą wielokrotnie cięższe bomby lotnicze. Dodatkowo Izrael ma lepszą precyzję i większe doświadczenie w niszczeniu budynków. Poza tym sowieckie budownictwo jest całkiem wytrzymałe, Grozny też był intensywnie bombardowany ale budynki nie składały się jak w Gazie.

Chociaż tam gdzie operowało rosyjskie lotnictwo (przede wszystkim w Mariupolu) też
Pobierz janielubie - @BogJestMiloscia: Ukraińskie budynki też się sypały, ale rzadziej, bo ta...
źródło: rk2ve078_borodyanka-destroyed-reuters-650_625x300_04_March_22
@BogJestMiloscia może dlatego że w Palestynie nie mają wielkiej płyty?

Widziałem takie zdjęcie z Ukrainy jak coś jebło w środku budynku to w środku bloku była dziura, nie było kilku mieszkań a pod tym i nad tym normalnie