Wpis z mikrobloga

praca zdalna = wygryw

Wstajesz sobie później, bo nie musisz dojeżdżać do pracy ani wracać z biura, a więc też tracić pieniędzy na paliwo/bilety, pijesz sobie na spokojnie kawkę, scrollując w między czasie internet, kaska wpada, no coś fantastycznego, z chęcią wykonywałbym taką pracę nawet za najniższą.

Ale jeśli nie jesteś jakimś programistą, to nie masz praktycznie szans na taką pracę jako chłop, do wszelakich prac biurowych chętniej zatrudniają baby, a ty jako aspołeczny i nieporadny spierdon musisz z---------ć w fabryce azbestu z patusami ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#przegryw #pieklomezczyzn #neet
eisil - praca zdalna = wygryw

Wstajesz sobie później, bo nie musisz dojeżdżać do pra...

źródło: IMAGE_1684549390

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czemu tag NEET? Pracowałem zdalnie sporo (programista), to nie jest tak, że totalnie się o---------z, nadal masz spotkania, zadania, terminy. Ale tak, fajna jest zdalna.

Ogólnie IT to idealna praca dla przegrywa jak ja. Ale mój brat też pracował zdalnie na call center.
  • Odpowiedz
  • 2
Czemu tag NEET?


@blargotron: Bo podejrzewam, że nie jedna osoba na neecie chciałaby taką pracę. Ja się przede wszystkim obawiam interakcji z ludźmi i potencjalnego wyśmiewania przez nich, to jest moja główna przeszkoda w podjęciu zatrudnienia.

Ogólnie IT to idealna praca dla przegrywa jak ja


Ehhh, niestety nie każdy się do tego nadaje :/
  • Odpowiedz
@eisil:

Bo podejrzewam, że nie jedna osoba na neecie chciałaby taką pracę. Ja się przede wszystkim obawiam interakcji z ludźmi i potencjalnego wyśmiewania przez nich, to jest moja główna przeszkoda w podjęciu zatrudnienia.

OK, rozumiem. Na pracy zdalnej jako informatyk (programista, devops, admin) masz też interakcję z ludźmi, po prostu pośrednią. To może być paradoksalnie bardziej problematyczne, bo czasem się ciężko dogadać, przy wideo rozmowach są problemy z mikrofonem. Ja
  • Odpowiedz
@eisil: praca taka jest znakomita tylko nie każdy byłby w stanie ją wykonywać przez dłuższy czas - trzeba mieć odpowiedni mental i osobowość, zwłaszcza jak ktoś ma kobietę / dziecko to wręcz często woli w biurze siedzieć bo na chacie męczą głowę, bo przecież "nic nie robisz".

druga kwestia praca zdalna full time moim zdaniem nie jest dobra na początku kariery - bo raz, że nie docenisz jak fajnie jest
  • Odpowiedz
@eisil: Chłopie nie tylko programista może pracować zdalnie, dodaj do tego księgowe, infolinie/call center, jakiś Support - 1/2 linia wsparcia. Ja zaczynałem jako kiep 4 lata temu na helpdesku, dostawałem ledwo więcej niż najniższa krajowa, a obecnie 16k B2B a pracuję może 2h dziennie. Nawet jakby mnie w------i to wolę pracować zdalnie za 5k niż stacjonarnie za 10k. Zupełnie inne życie. Elastyczny czas pracy - od lat nie używałem budzika,
  • Odpowiedz
@Dietetyq:

zwłaszcza jak ktoś ma kobietę / dziecko to wręcz często woli w biurze siedzieć bo na chacie męczą głowę, bo przecież "nic nie robisz".


nie czaję tego argumentu. Abstrahuję już od braku asertywności czy zwyczajnych "jaj", żeby ustawić sobie układy w domu: przyjmując, że robisz klasycznie 8-16 (plus minus), to o tej porze kobita powinna być w swojej pracy, a dzieciak w przedszkolu/szkole. Pomijam te pierwsze 2-3 lata życia,
  • Odpowiedz
@eisil: Do plusów dodałbym dużą oszczędność czasu. Jeśli do pracy dojeżdżasz w jedną stronę 40-45 minut, to w skali tygodnia oszczędzasz ok. 7 godzin, a w skali miesiąca ok. 30h. No i jak nie ma w danej chwili za bardzo pracy to nie musisz pozorować że niby cos robisz. Z minusów to faktycznie trudniej się skupić na pracy. Poza IT najłatwiej prace zdalną można znaleźć w typowym korpo. Niestety w
  • Odpowiedz
@BrockLanders: no nie że się wytrzymać nie da tylko że jest to męczące jak ktoś ma słabe warunki mieszkaniowe - jak masz małe lokum gdzie jest tak na prawdę tylko 1 pokój dzienny to ciężko klepać w klawę, gadać na callach głośno jak tu dziecko śpi albo kobieta się kręci po domu

jak masz pracę zadaniową to lepiej wyjść, zrobić swoje w biurze wrócić - zdrowsze to dla relacji

jak
  • Odpowiedz
praca zdalna = wygryw


@eisil: był tu taki jeden korwinowiec true przegryw 180cm+ co zarabiał jako programista pięciocyfrowe sumy, ale coś ostatnio zniknął w niewyjaśnionych okolicznościach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Ale jeśli nie jesteś jakimś programistą, to nie masz praktycznie szans na taką pracę jako chłop, do wszelakich prac biurowych chętniej zatrudniają baby, a ty jako aspołeczny i nieporadny spierdon musisz z---------ć w fabryce azbestu z patusami ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@eisil: wiesz, IT to nie tylko programisci

Wstajesz sobie później, bo nie musisz dojeżdżać do pracy ani wracać z biura, a więc też tracić pieniędzy na paliwo/bilety, pijesz sobie na spokojnie kawkę, scrollując w między czasie internet, kaska wpada, no coś fantastycznego, z chęcią wykonywałbym
  • Odpowiedz
@DryfWiatrowZachodnich: Różnie bywa. Ja pracuję w miesjcu gdzie ludzie wolą z biura pracować nawet mając wybór, więc ciężko się z nimi dogadać było, a daily to była komedia bo mieli w------e i dawali na jakimś z------m laptopie telko i nikogo nie słyszałem często.
  • Odpowiedz
ludzie wolą z biura pracować nawet mając wybór, więc ciężko się z nimi dogadać było


@blargotron: niech zgadne - rodzice dzieci co siedza z nimi na 2 pokojach, albo inna sytuacja co nie maja wlasnego miejsca?

daily to była komedia bo mieli w------e i dawali na jakimś z------m laptopie telko i nikogo nie słyszałem często.


@blargotron: to ja nie wiem co wam dali, bo przekazac dzwiek to chyba
  • Odpowiedz
tu dla niektorych osob paradoksalnie lepiej jest zdalnie. Po prostu jak znajdziesz swojego ulubione, przyjaznego kolege to mozna go o to pytac bez wstydu "inni sluchaja", dla niesmialych to wazne.


@DryfWiatrowZachodnich: no ok jak zapytasz mnie o jakąś pierdołę, czy szczegół techniczny to spoko wyjaśnię - ale jakbym miał zdalnie godzinami tłumaczyć komuś jakieś banały albo jak włączyć projekt to bym na łeb dostał

w biurze można pokazać raz dwa
  • Odpowiedz