Wpis z mikrobloga

@Yurakamisa: jak na razie przyczynili sie do serii podwyzek xD. Najmniejsza paczka paczkomat - paczkomat to już 16,99 bezpośrednio z ich strony dla klienta indywidualnego, to są poziomy cen kurierów pod drzwi już
No ale łykopki wychwalają Brzoskę, który realnie jest typowym Januszem. Pamięć wykopka krótka i już nie pamięta tego jak dymał doręczycieli na hajs, jak "działały" dostarczenia sądowe, czy też wspomniane wcześniej podwyżki, albo ile "polskości" w tym całym
Najmniejsza paczka paczkomat - paczkomat to już 16,99 bezpośrednio z ich strony dla klienta indywidualnego, to są poziomy cen kurierów pod drzw


@FrasierCrane: ale co Ty porownujesz? Kuriera ktory jak sie od drzwi odbije to zrzuca paczke kilometr dalej albo gorzej, zabiera paczke ze sobą i Ci ją dostarczy jak łaskawie będziesz w domu? xD

Nie ma nic lepszego niz paczkomat - wysylka w czwartek, dostawa w piątek rano, odbieram kiedy
@FrasierCrane: Rozumiem, że nie zauważyłeś inflacji którą mamy w kraju? Podwyżek płacy minimalnej? Zwiększonych kosztów transportu, prądu itd.?

No przecież nikt inny nie podnosił cen. Tylko ten zły InPost.

Najważniejsze dla mnie jest to, że mam wybór. Jak chcę mogę zamówić kuriera, a jak mam ochotę to biorę paczkomat i tyle. Przynajmniej nie tak jak kiedyś. Do wyboru był mega drogi kurier albo nie dająca gwarancji czegokolwiek poczta polska.
git. Jedna z nielicznych firm polskich które znacząco przyczyniała się do poprawy życia.


@Yurakamisa: To nie jest juz firma polska.
Firma od 2017 roku należy w ,,większości" do amerykańskiego funduszu Advent International.

Advent pozostaje największym akcjonariuszem InPostu z pakietem 30,3 proc. akcji. Sam Rafał Brzoska poprzez spółki zależne posiada ok. 13 proc. akcji firmy.

Ostatnie zmiany struktury właścicielskiej
https://www.wiadomoscihandlowe.pl/logistyka-dla-handlu/lancuch-dostaw/inpost-ma-nowego-akcjonariusza-to-duzy-fundusz-inwestycyjny-2447400
@Darth_Gohan: wydaje mi się że się mylisz uzasadniając cenę wzrostem kosztów.
Oni są świadomi, że nie są "ułomniejszą tańszą wersję kuriera", tylko dogodniejszą i często lepszą opcją niż kurier za którą ludzie mogą zapłacić tyle samo albo i więcej.
Czyli co? Nagle przestała wywodzić się z Polski? Przestała płacić podatki w Polsce? Nie zatrudnia Polaków? Nie działa na terenie Polski? Przewoźnicy wożący dla InPosta nie są już polskimi firmami?


@Reezu: to nie ma żadnego znaczenia, zyski są reinwestowane/trafiaja do kieszenie za granicę i to o to się rozchodzi. Tak samo allegro nie jest polskie tylko kasa stamtąd idzie za granicę. To o czym piszesz można napisać o dowolnej dużej firmie
@Yurakamisa: ostatnio nawet myślałem ze zaraz obok telefonów z czytnikiem odcisków palca paczkomaty to chyba najbardziej sci fi rzecz w życiu codziennym. Zamawiam sobie cokolwiek chcę i mam to u siebie na następny dzień. Coś niesamowitego.
@nairoht: a jak już przyjedzie to:
- jak masz awarię domofonu i masz notatke ze prosisz o telefon jak będzie na miejscu to nie dzwoni tylko odhacza ze byłem, elo
- jak masz długi adres i ich system obciął numer mieszkania z końcówki adresu i zostal tylko numer bloku to tez nie zadzwoni tylko odhacza ze nie zastal nikogo. W całym bloku nikogo nie zastal? Czy w windzie było pusto?
-