Wpis z mikrobloga

Mirasy, pytanko odnośnie montażu klimatyzacji w mieszkaniu dla tych którzy już przerabiali temat.

Dostalem ofertę 6300PLN - cena obejmuje montaż jednostki, Odprowadzenie skroplin do odpływu w kuchni która znajduje sie kompletnie po drugiej stronie (przepływ będzie poprzez kucie w posadzce) i kucie w ścianie aby agregat zamontować na balkonie.

Proponowana jednostka: AUX Freedom Plus-AUX12F2H

Czy waszym zdaniem to dobra cena i czy warto?

#mieszkanie #klimatyzacja #remontujzwykopem #wykonczenia
  • 33
  • Odpowiedz
@cata666: jaka to odległość do kucia? Samo bruzdowanie i położenie rurek? Bo przy takim czymś za przygotowanie instalacji płaciłem ostatnio jakieś 1,5k.
  • Odpowiedz
@cata666: nie masz kratki odpływowej na balkonie? Jak masz juz wykończone to lipa, osobiście bym sie nie zdecydował, jak jeszcze surowe podłogi to spoko. Edit: sprawdziłem tą jednostkę to jakiś szajs ( ͡° ͜ʖ ͡°) za drogo
  • Odpowiedz
@cata666: kucie w posadzce? abstrakcja, daj te skropliny do wiaderka jak większośc.

Kucie w ścianie aby zamontować agregat - norma.

Jak dla mnie cena dość wysoka. no i aux xD
  • Odpowiedz
  • 4
@kuncfot nie wiem czy troll czy wypowiedź na serio.

Jak wolisz jak 'większość' biegać co godzine z wiaderkiem to proszę, chociaż jak żyje to mało takich rozwiązań widziałem u Polaków w domu więc ta większośc chyba sprowadza się do Ciebie ;)

Jaka uważasz że jest uczciwa cena za te usługę? i dlaczego AUX jest zły?
  • Odpowiedz
  • 6
@kuncfot
Bardzo rzeczowa wypowiedź, widać że ktoś tu ma chyba kompleks wyższości ( ͡° ͜ʖ ͡°)
To już się lepiej nie udzielaj w tym poście
  • Odpowiedz
  • 1
@milosh345:
Dzięki bardzo za odpowiedź, niestety kratki nie ma a mieszkanie jeszcze jest w stanie deweloperskim do wykończenia dlatego taki pomysł. A jakie jednostki polecasz i ile uważasz taka usługa powinna kosztować?
  • Odpowiedz
@cata666: Nie słuchaj kuncfota, #!$%@? bzdety... miałam kiedyś skropliny w wiaderku jak miałam klimatyzator stojący w wynajmowanym mieszkanku i to jest jakiś dramat... musi być odpływ skroplin, zwłaszcza że jak mieszkasz na pięterku i byś wiaderko dał na balkonie, zapomniał wylać to możesz łatwo zalać sąsiada, dlatego większość wspólnot nie wyraża zgody na takie durne rozwiązania jak skropliny odprowadzane inaczej niż wprost do kanalizacji.

Dla ludzi co pracują za minimalną to
  • Odpowiedz
@cata666: jak to kratki nie ma na balkonie? A jak będzie ulewa to znaczy że zalewa balkony? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Damn serio pato już na maxa. To pójdzie po ścianie z dużym spadkiem do odpływu? Jesli jest chociaż 1m po podłodze to nie wiem czy grzyb tam się nie będzie robił bo woda stać będzie :D co do ceny to jednostka około 2k, montaż 1k standardowo,
  • Odpowiedz
jak to kratki nie ma na balkonie? A jak będzie ulewa to znaczy że zalewa balkony? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@milosh345: Ty widziałeś kiedyś balkon? Masz zrobiony spadek i ewentualna woda ma spływać z balkonu. Kratki to rzadkość i pojawiają się raczej tam, gdzie zamiast barierki masz murek i siłą rzeczy woda nie miałaby jak spływać.
  • Odpowiedz
@cata666: nie masz rynny w pobliżu? Sąsiad ostatnio wpinał się w rynne, nawiercił otwór z boku i włożył rurkę od skroplin. Dostał zgodę od zarządcy
  • Odpowiedz
@cata666: Ziomuś, ja bym nie rozważała żadnych alternatyw dla odprowadzania skroplin i nie rozumiem czemu tylko Mirków o tym pisze... jakbyś miał wyremontowane mieszkanie to co innego, ale jak stan deweloperski to nie ma się co zastanawiać, bo IMO będziesz później żałował. Co innego firma bo ta faktycznie wygląda na drogą - pewnie się uda kogoś tańszego znaleźć. I zamiast samemu kuć bruzdy to dużo lepiej jest je samemu łatać...

Nie
  • Odpowiedz
@cata666:
Cena normalna.
Podłogą, jak się potrafi to jaknajbardziej można.
Robota nie jest łatwa, bruzdowanie ścian, bruzda w podłodze, robi się to na 2 etapy, wiecej rur.
Syf pył. Jeden głupi błąd i po całym remoncie moga być mega problemy.
Dlatego tu bym nie szukał oszczędności, a potwierdzenia że ekipa wie co robi, zrobi ze spadkiem, na odpowiedniej średnicy i zasyfonowaniem. Wiele firm unika takich montaży, albo ich zwyczajnie nie umie.
  • Odpowiedz