Wpis z mikrobloga

#wybory #referendum #polityka
mirasy o co chodzi z tą nagonką na referendum? Dotychczas nie wiedziałem nic o tym. Jak rozumiem okazało się że podczas wyborów poza kartami głosowania dadzą nam jeszcze jakieś referendum tak? Patrząc na te pytania wydają się one dość oczywiste do odpowiedzenia. Wiadomo że nikt nie chce wyprzedawania majątku polski oraz że nie chcą czuć się bezpiecznie i muru nie burzyć. Wydaje mi się jakby po prostu to była sprawa oczywista w tym referendum i tak też myśli sporo osób których pytałem. Jak wiadomo, nasz rząd jest #!$%@? i gdzie tu tym razem jest haczyk? Przyznam szczerze że nie mam już sił na te wszystkie intrygi i kombinacje, na każdym kroku trzeba uważać. Ale brakuje mi tutaj jasnego objaśnienia, bo watch-dog polska po prostu mówią w stylu "nie bo nie"
  • 41
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@LZBNZ: haczyk jest w tym że PiS będzie używał tego referendum do późniejszej propagandy (jeżeli frekwencja będzie odpowiednio wysoka). Pytania są tak sformułowane że to referendum jest bezwartościowe.
  • Odpowiedz
@LZBNZ: pewnie nie jesteś za "wyprzedażą", ale czy jesteś za "sprzedażą"? I co jeśli chodzi o sprzedaż/wyprzedaż kapitałowi polskiemu (choć prywatnemu) a nie zagranicznemu?
Bo PIS chce zmobilizować swój elektorat (to są ci ludzie, którzy nie ogarniają mojego dylematu przedstawionego zdanie wcześniej) i przy okazji kolejny raz (po komorowskim), kiedy ideę referendum się ośmiesza.
  • Odpowiedz
@LZBNZ: moim zdaniem chodzi o to, ze niezależnie od tego kto wygra, jeżeli referendum jest wiążące, to np wladza ktora jest pro imigrancka ma niejako zwiazane rece w polityce. Wiec celem opozycji jest bojkot referendum, zeby mogli polityke kreowac w dowolny sposob
  • Odpowiedz
Wydaje mi się jakby po prostu to była sprawa oczywista w tym referendum i tak też myśli sporo osób których pytałem. Jak wiadomo, nasz rząd jest #!$%@? i gdzie tu tym razem jest haczyk?


@LZBNZ: No właśnie o to chodzi, aby część ludzi, odpowiadając na oczywiste pytania, została nakierowana na głosowanie na PiS. Orban to już wcześniej zrobił na Węgrzech.
  • Odpowiedz
@LZBNZ: haczyk polega na tym, że wmawiają, że Tusk wyprzeda majątek, otworzy granicę dla migrantów itp. Taka jest narracja.

Więc pytają w referendum i tak skonstruowali pytania, byś odpowiedział w sposób oczywisty, a zasłyszana narracja wpłynie na Ciebie byś postawił krzyżyk nie na KO.
  • Odpowiedz
@LZBNZ: przykładowo jest pytanie o to czy zburzyć mur. Przecież wiadomo, że nikt nie chce zburzenia jak już stoi i pieniądze zostały wydane. Nikt nie pytał czy go wybudować. Po co więc w ogóle to pytanie?

Albo "czy popierasz utratę kontroli nad strategicznymi sektorami gospodarki?". Nie czujesz, że jest coś nie tak z tym pytaniem? To tak jakby ktoś ciebie pytał "czy chcesz przestać dostawać wypłatę z pracy?" albo "czy
  • Odpowiedz
@LZBNZ: i jak im wyjdzie, że 99% nie chce zburzenia muru (bo przecież nikt nie chce marnować kasy co została już wydana), to PiS powie: "Widzicie? 99% Polaków popiera naszą politykę, zgadzają się z nami. Tusk chce zburzyć mur!". Czy naprawdę zgadzasz się z polityką PiS? Czy po prostu takie pytanie, że nie da się inaczej odpowiedzieć?
  • Odpowiedz
@LZBNZ: dodatkowo, z tego co zrozumiałem fundowanie kampanii referendalnej nie ma żadnych ograniczeń. Każdy chętny podmiot może prowadzić kampanię na rzecz frekwencji.
Więc PiS robi sobie dodatkowa reklamę za pieniądze SSP
  • Odpowiedz
@LZBNZ: Bo to jest referendum dla idiotów, jak to Warzecha ujął. Generalnie referendum powinno być o konkrecie, czyli mamy stosowny akt prawny, z możliwością zapoznania się i czy jesteś za, czy przeciw. Te ich pytania bardziej przypominają pytania otwarte na jakimś egzaminie, do tego są nacechowane jednoznacznie, czy jesteś za WYPRZEDAŻĄ chociażby. Wyprzedażą, czyli domyślnie za bezcen, poniże wartości itd. (i mówi to partia, która opchneła 1/3 Lotosu Arabom za
  • Odpowiedz
@LZBNZ haczyk jest taki że łączenie tego z wyborami jest zaprzeczeniem zasad demokracji - de facto musisz zrezygnować z głosowania a nie tak jak powinno być, że jak chcesz to idziesz. Plus w małych miejscowościach jak zrezygnujesz de facto cała wieś wie jak głosowałeś w wyborach przy obecnej polaryzacji. Więc wybory przestają być tajne. Plus no pytania są zmanipulowane do granic możliwości.
  • Odpowiedz
ale im wyjdzie, że 99% nie chce zburzenia muru, tym bardziej przy bojkocie referendum przeciwników PiS


@ekjrwhrkjew: tylko będzie frekwencja 10%. Będzie wiadomo że te 99% to tylko mała grupa osób. I całe referendum nie będzie miało znaczenia.

Jeśli inni pójdą to frekwencja będzie 60% z tego 80-90% na tak. Bo kto zagłosuje na nie? Tylko ci co specjalnie chcą zaprotestować. Ale oni w większości nie pójdą
  • Odpowiedz
@mk321: ale nawet jak będzie frekwencja 1% to będą się chwalić wynikami, że 99% jest przeciwko burzeniu muru, a frekwencji nie podadzą.

Dlaczego Słowacki wielkim poetą był?


Tu nie masz racji z tym porównaniem. Na dwa pytania o mur i wiek emerytalny można odpowiedzieć tak lub nie, może i są to pytania idiotyczne ale odpowiedz tak lub nie tu pasuje, pozostałe dwa pytania to szkoda jakiekolwiek komentarza
  • Odpowiedz