Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Jestem niebieskim. Ojciec nigdy nie miał samochodu, więc w wieku 18 lat nie potrafiłem jeździć samochodem, czego się wstydziłem i co mi ciążyło. Kumple porobili w najbliższym możliwym terminie, a ja się bałem. Wydawało mi się to ogromnym wyzwaniem, któremu nie podołam, skoro nie potrafię nawet ruszyć samochodem do przodu. Szwagier raz mi zaproponował, że mnie nauczy, ale jak zobaczył, że jestem totalnie zielony, to chyba się przestraszył, że mu skasuję samochód i nic z tego nie wyszło. Później przyszły studia, nie miałem nawet pieniędzy, choćbym chciał się zapisać na kurs. Ale też wmawiałem sobie, że mi to PJ jest do niczego niepotrzebne, a samochód przy niskich przebiegach jest nieopłacalny, bo taniej wziąć taksę. No i tak mijały kolejne lata.
Dziś, mając 35 lat, zdałem egzamin za pierwszym razem i czuję dobrze człowiek. Ale dlaczego to piszę? Chyba kieruję to głównie do tych, którzy mają podobnie, jak miałem ja. ZRÓBCIE TO PRAWO JAZDY. Nie musicie kupować samochodu, ale miejcie możliwość prowadzenia. Możecie wypożyczyć z wypożyczalni, albo pożyczyć od kumpla, dziewczyny czy w nagłej sprawie nawet od sąsiada. Możecie przeparkować jakiś samochód. Możecie dostać służbowy. I na koniec: możecie nie mieć PJ, ale nie nazywajcie się mężczyznami.

#samochody #motoryzacja #prawojazdy



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

Pobierz mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Jestem niebieskim. Ojciec nigdy nie miał samo...
źródło: maxresdefault
  • 87
✨️ Autor wpisu (OP):

raczej ojciec posiadajacy samochod to kiepski argument

@larvaexotech: Tu nie chodzi o to, żeby cię ojciec nauczył wszystkiego od początku do końca, ale po prostu, żebyś potrafił pojechać. Pamiętam, że kumple już potrafili malacza na popych odpalić i po kartoflisku pośmigać, a ja nie wiedziałem który pedał jest od czego.

@mirko_anonim ja to zrobiłem prawo jazdy 3 lata szybciej niż mój ojciec. ja za pierwszym a on za 12 i pierwszy samochód jaki kupił, kupił ode mnie. Także na też nie miałem nigdy w rodzinie samochodu, a na prawo jazdy zapisałem się mając 17 lat i 9 miesięcy.
@mirko_anonim zawsze jak patrzę na zdjęcie z tym gościem, przypominam sobie filmy z jego udziałem i jak ludzie się z niego śmiali. Nikt nie widział że gościu po zdaniu prawka jeździł nowym porshe i parkował na chodniku i miał #!$%@? na wszystko xD Takie rzeczy tylko we Wrocławiu
I na koniec: możecie nie mieć PJ, ale nie nazywajcie się mężczyznami.


@mirko_anonim: A #!$%@? xD
Nie będzie mi jakiś zakompleksiony ciul co 35 lat nie mógł się do czegoś zabrać, czy jestem mężczyzną czy nie