Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@karolzzr: tak jest, tylko chciałem wrócić do gównoburzy z humanami, gdzie 5/4 roku zdaje w pierwszym terminie xD dosłownie wszyscy k*rwa i nawet więcej, a Ty człowieku walczysz o trójeczki. No i widać, skąd wziąć te srednie powyzej 4 i wgl :[ A zdawalność świetna.
@Clermont:

Jest wiele trudnych kierunków humanistycznych, na których kuce z polibudy by sobie nie poradzili. Ale znikłaby wtedy ich ostatnia wymówka dla lenistwa _


Ogólnie to śmiechłem :D

Jak ktoś jest ogarnięty i pracowity to sobie wszędzie poradzi, a czy ma zostać inżynierem czy bezrobotnym po uniwerku to osobna kwestia :#
@imarid: Ja śmiecham, jak ludzie na jakichś budownictwach czy inżynieriach materiałowych jadą na trójach, ledwo ślizgają się z semestru na semestr, a wypinają pierś, jakby Boga za nogi chwycili, bo będzie "inż." przed nazwiskiem. Dla mnie więcej wart jest dyplom jakiegoś humanisty, który sumiennie studiował i wyniósł ze studiów sporą wiedzę, bo ktoś taki dobrze wykorzystał swoje życie, zdobywając wykształcenie w dziedzinie mu bliskiej.
@Clermont: Racjonalizowanie? Może po prostu nie zniżamy poziomu do minimum i programu wyrównywania szans. Jest narzucona bardzo rygorystycznie duża ilość materiału i kropka.

Można by obniżyć poziom, porozdawać piąteczki i czwóreczki, a tym co nic nie przynieśli i niczego się nie nauczyli to trójeczki na zachętę. W ten sposób #!$%@?ą nas ostro z materiału i albo ktoś siądzie i poświęci kilkadziesiąt godzin na zrobienie laborek i sprawek z nich oraz drugie
@kazdyloginzajetykruwa:

Jest narzucona bardzo rygorystycznie duża ilość materiału i kropka.


albo ktoś siądzie i poświęci kilkadziesiąt godzin na zrobienie laborek i sprawek z nich oraz drugie tyle na nauke do kolosa, to będzie miał szanse podejść do egzaminu na którym już obowiązuje system 2 / 3 i wyżej nie ma.

Śmiechłem.
@kazdyloginzajetykruwa:

nie wiesz nawet ile czasu poświęcają na zrobienie takich projektów, często dłuższych niż śmieszne licencjaciki.


Ktoś tu ma gówniane pojęcie, ale o studiach humanistycznych, jeśli utożsamia je tylko z przeczytaniem i wykuciem kilku podręczników i napisaniem referatu na zaliczenie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Akurat sam studiowałem wybitnie niehumanistycznych kierunek, wiem, na czym polegają studia inżynierskie i nadal się śmieję z tego prężenia piersi. To, że każą
@Dralax: @Clermont:

Studiowałem humanistyczny kierunek równolegle do technicznego. Na humanie miałem 99% obecności na wykładach, minimum wysiłku do tych zaliczeń itp - wszystko w pierwszych terminach pozaliczane, średnia powyżej 4 na luzie.

Na inżynierze uczą konkretnych rzeczy, programów, idei podejmowanych decyzji itp.

Powiedz gdzie przyda się ta wiedza z ekonomii poza kasą na biedrze czy inne jakieś podstawy śmieszkowania, histerie i inne administracje? :D

Nikt nigdy nigdzie nikogo nie pytał
@kazdyloginzajetykruwa: Po pierwsze, ty mówisz o jakichś bzdetach, a nie naukach humanistycznych. :)

Po drugie, może trudno to na wykopie zrozumieć, ale praca zawodowa nie kręci się tylko wokół programowania, komputerów, maszyn. Ludzie po niektórych filologiach zarabiają więcej niż niejeden inżynier. Znam chłopaka po ASP, który dopiero skończył studia, a pracy ma po uszy i na brak pieniędzy nie może narzekać.

Po trzecie, spierałbym się, czy na studiach inżynierskich uczą idei
@kazdyloginzajetykruwa: Primo: wbrew temu co się masie studenciaków wydaje, studia to nie jest szkoła zawodowa i nie dla wszystkich szczytem marzeń jest zarabianie 10k miesięcznie klepocząc kod.

Secundo: przestań się oszukiwać, zdecydowana większość studentów czegokolwiek (i kierunki techniczne nie są tu wyjątkiem) żadnych głębszych idei nie rozumie i nie musi rozumieć. Schematy starczają.