Wpis z mikrobloga

Warto szanować wszystkie zawody i ludzi, którzy pracują, aby zarobić na swoje utrzymanie. Każdy z nas może znaleźć się w trudnej sytuacji życiowej, i ważne jest, abyśmy okazywali szacunek i zrozumienie innym ludziom bez względu na ich pracę czy sytuację życiową. Współczucie i empatia wobec innych są cechami wartościowymi i budującymi społeczeństwo.
@wyjatkowy_szmaciarz: Uważam, że dostawca jedzenia jest bardziej potrzebnym zawodem w społeczeństwie i, przynajmniej przeze mnie, bardziej szanowanym niż typowy korposzczur lub 4-ta asystentka jakiegoś dyrektora. Warto szanować swoich lokalnych dostawców żarcie, bo nigdy nie wiesz kiedy dopadnie cie potrzeba na jakiegos kebsa czy pizze i w jakim stanie on do ciebie dotrze.
macie go za nieudacznika/śmiecia


@wyjatkowy_szmaciarz: jak ktoś tak myśli o innych ludziach na podstawie wyłącznie wykonywanego zawodu, to najlepszy dowód na to że jest baranem zarabiającym lepiej przez przypadek, albo wygodnie lewituje przez życie na poduszce z kasy starych. Jak ktoś sam doszedł do lepszych pieniędzy, to świetnie wie jak ta droga wyglądała. Jeżeli ma gram uczciwości to wie, ile na tej drodze było przypadków, pomocy z zewnątrz, przypadkowo dobrych decyzji,
@wyjatkowy_szmaciarz mamy wolny kraj, możemy pracować tam gdzie chcemy o ile mamy jakieś doświadczenie i wiedzę z tematu. Nie wiem dlaczego w PL przyjęło się, że pracownik fizyczny to "śmieć i robak". Widać p0lacy mają eg0 #!$%@? w kosmos.
@wyjatkowy_szmaciarz: Zdecydowanie żadna praca nie hańbi.

Wybujałe ego potrafi być u każdego, wątpię aby była korelacja z zarobkami.

Są dwa rodzaje ludzi bogatych - tacy którzy odziedziczyli majątek, i tacy którzy zarobili na majątek.
Jeżeli ktoś zarobił sam, to doskonale pamięta jak sam pracował na kasie i odkładał każdą złotówkę.

No dobra, są takie prace które hańbią. Jeżeli ktoś sprzedaje seniorom garnki albo stoi z fotoradarem przez cały dzień... Dla mnie
@wyjatkowy_szmaciarz mi to jest szkoda jak widze np w centrum handlowym pod makiem tych obcokrajowcow, samotnych krecacych sie z tymi plecakami wsrod szczesliwych rodzin. Goscie sa na koncu lancucha tylko dlatego ze urodzili sie w gownianym kraju i tak przemykaja chcac byc niezauwazonym. Tych mi szkoda bo wiem ze wiekszosc z nich moze miec iq wyzsze niz przecietny poldoniarz ktory nimi gardzi no ale swiat nie jest sprawiedliwy. A co do polakow