Wpis z mikrobloga

Czy ktoś z was brał escitalopram przez jakiś okres czasu po czym przestał on działać? jaka może być przyczyna tego? bo podejrzewam że to przez to że esci tylko wyciszył objawy psychosomatyczne a że nie chodziłem na psychoterapię i nie pracowałem nad sobą to lęki znowu wróciły, może gdybym brał esci i jednocześnie chodził na terapię to efekty by sie utrzymały..co myślicie o tej teorii? #escitalopram #ssri #depresja #nerwica #psychoterapia #psychologia
  • 27
@bojackHorsemanPatataj: @paveu2 Moja nerwica powoduje u mnie: uderzenia gorąca, napięcie całego ciała szczególnie w sytuacjach gdzie jest dużo ludzi (ale niekoniecznie bo nawet siedząc samemu w domu odczuwam rozdrażnienie), dosłownie zerowy popęd seksualny, tak mam 21 lat a już jestem impotentem przez nerwicę bo nie potrafie sie wyluzować ani skupić na przyjemnych rzeczach takich jak seks i mam wiele innych objawów psychosomatycznych.. Gdy psychiatra przypisał mi escitalopram stał się dosłownie cud,
@JesteMlodyGzGdyni

@bojackHorsemanPatataj: @paveu2 Moja nerwica powoduje u mnie: uderzenia gorąca, napięcie całego ciała szczególnie w sytuacjach gdzie jest dużo ludzi (ale niekoniecznie bo nawet siedząc samemu w domu odczuwam rozdrażnienie), dosłownie zerowy popęd seksualny, tak mam 21 lat a już jestem impotentem przez nerwicę bo nie potrafie sie wyluzować ani skupić na przyjemnych rzeczach takich jak seks i mam wiele innych objawów psychosomatycznych.. Gdy psychiatra przypisał mi escitalopram stał się dosłownie
@bojackHorsemanPatataj: psychiatra polecił mi wtedy (rok temu gdy u niego byłem) terapie behawioralno poznawczą ale ja to zlałem i brałem tylko leki bez psychoterapii bo myślałem że same leki wszystko załatwią, i rzeczywiście po około 3 tygodniach brania escitalopramu moje samopoczucie sie polepszyło, objawy zniknęły ale tylko na pewien czas.. potem znowu wszystko wróciło. Mam za sobą bardzo złą nieprzepracowaną przeszłość, może jakbym brał esci i pracował w tym czasie z
@bojackHorsemanPatataj: jak przestało na mnie działać 10 mg to zacząłem brać 15 mg i potem 15 przestało działać i zacząłem brać 20 i znowu przestało działać po jakimś czasie a była to już maksymalna dawka.... może teraz jak pójdę do dobrego psychoterapeuty i zacznę pracować nad lękami i przeszłością i będą brał jednocześnie esci, to może nie przestanie działać bo mam wrażenie że to moje zryte myśli powodowały że przestał działać.
@JesteMlodyGzGdyni na mnie escitalopram zadzialal ale po około 14 dniach. Wcześniej brałem doxepin ale mnie zamulal okropnie. Miałem podobne objawy, do tego dochodził problem z zasypianiem i potliwością. Z czasem sam zacząłem zmieniać jakieś rytuały codzienne a także dietę, na terapię nie chodziłem. Z czasem zrobiło się już dużo lepiej, aktualnie nie biorę leków od jakichś 3 miesięcy. Wiem, że mój opis nie wiele Ci pomoże bo te problemy są w ch....