Wpis z mikrobloga

Nie ma praw kobiet w tym kraju. Będąc mężczyzną dostaniecie więcej środków przeciwbólowych podczas usuwania ósemek niż kobieta podczas cesarskiego cięcia gdy kroi się ją żywcem. Mój znaleziony podczas grzebania w śmieciach i wtórnie udomowiony przeze mnie szczur dostał podczas rutynowego zabiegu więcej, leki przeciwb. oraz opioid + pyralginę, dla ukojenia bólu. Mężczyzna może z łatwością i bezproblemowo wykonać zabieg wazektomii, a kobieta podwiązać jajowodów już nie. Jest to ustawowo zabronione. Nie zaczynając nawet o braku znieczulenia do standardowej metody porodu. Nie ma żadnego powodu, by tak było. #pieklomeczyzn #pieklokobiet #mizoginia ja nie mówię że trzeba być feministą czy angażować się w wojnę płci, ale zaprzeczanie faktom likwiduje was z jakiejkolwiek sensownej dyskusji, a tej dyskusji nie będzie bo nie ma o czym, bo to jest fakt, kobiety w tym kraju nie mogą nic, a #redpill zwyczajnie kłamie #niepopularnaopinia
Pobierz KingaM - Nie ma praw kobiet w tym kraju. Będąc mężczyzną dostaniecie więcej środków p...
źródło: OIG (77) (17)
  • 48
"Aby dostać się do macicy, lekarz narusza 5 warstw tkanek – przecina kolejno: skórę, tkankę podskórną, powięź mięśni prostych brzucha, rozsuwa włókna mięśni brzucha, odciągając je dość mocno na boki, nacina lub rozrywa otrzewnę ścienną."


Dochodzenie do siebie po takiej operacji jest strasznie bolesne i nie słyszałam jeszcze, żeby jakąkolwiek kobieta twierdziła, że jest unaczej


@Upssy:
Tak samo jak przy każdej innej operacji nielaparoskopowej. Jelit, trzustki, wątroby, żołądka itp. jak wiadomo
@KingaM: Nie przejmuj sie. Ja podczas porodu tez nie dostane znieczulenia. Jajowodu tez nie podwiaze.
Natomiast jezeli Ty pojedziesz wyrwac zab to jako kobieta dostaniesz znieczulenie. To mega niesprawiedliwe.
Będąc mężczyzną dostaniecie więcej środków przeciwbólowych podczas usuwania ósemek niż kobieta podczas cesarskiego cięcia gdy kroi się ją żywcem.


@KingaM: Co za pokretna logika. To powiem ci tak, Będąc kobietą dostaniecie więcej środków przeciwbólowych podczas usuwania ósemek niż mezczyzna podczas obrzezania gdy kroi się go żywcem. ¯\(ツ)/¯
@KingaM porównujesz właśnie cięcie cesarskie czyli ogromną operację do zabiegu usunięcia ósemek i mówisz że cięcie jest bardziej bolesne? Serio? Nikt nie robi cięcia bez znieczulenia, nie pisz takich bzdur! Standardowo wykonuje się znieczulenie podpajęczynówkowe, od czasu do czasu trzeba zrobić znieczulenie ogólne jeśli są takie wskazania.
W standardzie takiego znieczulenia jest podaż opioidu o różnym czasie działania (fentanyl krócej, morfina dłużej, zależy co w danym szpitalu jest dostępne), do przestrzeni podpajęczynówkowej
Jak tam było na komisji wojskowej? Dostałaś wezwanie pod przymusem? Pielęgniarka grzebała ci w gaciach? Dostałaś kategorię A, że nadajesz się na mięso armatnie? Nie? Jak to? A no tak, jesteś babą i nie musiałaś iść
@KingaM: mężczyźni nie mają podawanego znieczulenia w trakcie porodu, to czemu kobiety miałyby być wyjątkowe i miałyby mieć podawane leki znieczulające? Równości się zachciało i jak przyszło co do rzeczy to jednak chcesz być równiejsza żal mi ciebie
@KingaM: " a kobieta podwiązać jajowodów już nie" ale ty jestes nietolerancyjna! masakra jakbys byla ze średniowiecza, nie mówi się kobieta tylko osoba niebinarna posiadająca macice, jak możesz dyskryminować inne płcie? w którym ty roku żyjesz? troche tolerancji
@JIDF: cesarka tak, ale OPka pisała o porodzie naturalnym. Poza tym miałam na studiach ginekologię i położnictwo, wszyscy zwracali uwagę na większe obciążenie organizmu po cesarce i dłuższy czas rekowalescencji. Wiele kobiet przez pierwsze dni fzy tygodnie, nie jest w stanie normalnie funkcjować. Bredzisz jak typowy wykopek w wieku podstawówkowym.

Po cesarskim cięciu, czyli po porodzie ukończonym drogą operacyjną, tak jak w przypadku każdej innej operacji może dojść do powikłań bądź