Wpis z mikrobloga

@Metylo: no tak. Na kredytowego trzeba poczekać bo musi przeprocesować wniosek okredyt który nie wiadomo czy dostanie. W tym czasie ceny pójdą w górę.
Generalnie jest ciężka sytuacja na rynku mieszkaniowym..
@goferek: @Metylo W Krakowie aktualnie szukam mieszkania gdzieś od połowy czerwca, w zasadzie już znalazłem, ale w czerwcu byłem zainteresowany także dwoma takimi mieszkaniami, gdzie gość chciał tylko klientów gotówkowych. I pewnie już dzisiaj by to mieszkanie sprzedał komuś na kredyt, a tak to nadal sobie wiszą. A ponadto są tak z 30-50 tys. zł tańsze od podobnych tego typu w tej okolicy.
Jak widać są tańsze i droższe pieniądze na rynku xD, trzeba poczekać aż te tańsze Hui strzeli, albo Hui strzeli tych którzy je pompują w gospodarkę xD
@Metylo ja kupowałem mieszkanie wprawdzie nie w Polsce, ale gość się zgodził na niższą cenę bo chciał szybciej sprzedać, a mi bank trzepał źródła dochodów przez 2 miesiące, bo czepiali się z dupy i gość był mega wściekły. Nie dziwię mu się. Też jak będę sprzedawał to będę faworyzował klientów z gotówką.
@TypowyZakolak o ile wcześniej banki dawały info co jest nie tak to teraz odmowa j koniec. Obstawiam, ze nie chcą sobie robić złego PR bo jedno co mówi rząd o zdolności kredytowej a inaczej banki to liczą. Łatwiej dostać normalny kredyt bo dla banku to mniejsze ryzyko. Na dodatek jest takie ciśnienie na rynku, że banki mogą sobie wybierać kto im pasuje.