Wpis z mikrobloga

Czy ktoś z was kiedyś, był na sesji coachingowej/ psychologa biznesu i mu to pomogło? Wiecie, zarządzanie karierą, rozwojem osobistym, osobistym potencjałem itp. Może radzenie sobie że stresem, wypaleniem zawodowym itp.
Jeśli tak, to w jaki sposób, jakie były tego skutki, co zeozumieliscie i co zmieniliście/ polepszyliście w swoim życiu?
#pytanie #rozwojosobisty #korposwiat #praca #pracait #kariera #pracbaza #psychologia #coaching #biznes
  • 11
  • Odpowiedz
@interpenetrate:

Ja takie coś sam przeszedłem. Mam ponad 5 lat doświadczenia i po prostu wypisałem się z wyścigu szczurów. Nie jestem lekarzem, notariuszem, czy tam prokuratorem by jakoś dbać o swoją karierę. Mnie jako zwykłego programistę Javy traktują korporacje jak robola, którego można zwolnić z dnia na dzień. Dwa razy byłem zwolniony bez kozery - raz w czasie Covida (cięcia firm) oraz w tym roku w kwietniu (tez cięcia firm).

Aktualnie
  • Odpowiedz
@exori_vis: no czyli uprawiasz quit quitting chyba tak to się nazywa. No ok ale to po prostu masz wypalenie zawodowe

Poza tym pytam o coś konkretnego a Ty się do tego nie odniosłeś xd Czyli nie byłeś u nikogo z tym? Pytam bo na pw przestałeś odpisywać, a nie wiem czy chodzi Ci żeby napisać że Tym też to przechodzisz I chcesz pogadać, coś wymyślić czy o co chodzi
  • Odpowiedz
@interpenetrate: Nie wiem jak silny masz mental i czy nie potrzebujesz pomocy psychologa i/lub psychiatry. Zakładając, że nie ma takiej potrzeby to lepiej poszukać mentora, który doradzi jak pokierować karierą oraz może wspomóc kontaktami.
  • Odpowiedz
@interpenetrate: mentorem może być każdy ale dla „mentee” czyli osoby, którą mentor wspiera, najlepiej jest szukać osoby z branży o odpowiednim doświadczeniu/roli
  • Odpowiedz
@xyzak: gdzie najlepiej szukać takiego mentora?

Bo w sumie spróbowałbym, bo jedynego mentora jakiego mam to mój team leader a jednak on nauczy mnie conajwyzej jak realizować szybciej taski dla naszego pracodawcy xD.
  • Odpowiedz