Wpis z mikrobloga

Czy kogoś jeszcze tak jak mnie martwią te podwyżki minimalnej? Teraz 19%, w przyszłym roku 20%. Wpływa to na wszystko: wysokość składek, ceny w sklepach, zyski premiera z obligacji hehe. Różnica zarobków między ludźmi, którzy przebimbali całe życie i robią za minimalną a tymi, którzy pracowali i dokształcali się zmniejsza się.
Uprzedzam komentarze pisowcow i ludzi zarabiających 100 tys/ miesiąc, że jak mi się nie podoba to mam zmienić pracę: lubię swoją pracę i lubię miejsce w którym mieszkam. Po prostu obawiam się, że te podwyżki minimalnej a potem skok cen żywności i usług wykończą niektórych

#zalesie #pytanie #pieniadze #ekonomia
  • 10
  • Odpowiedz
@ciagleloginzajety: Witamy w społeczeństwie zachodnim, tam już dawno spłaszczone wynagrodzenia spowodowały że lokalsom niespecjalnie chciało się kształcić.

To Polska była ewenementem że programista zarabia 10x więcej niż sprzątaczka, na zachodzie ta proporcja to znacznie bliżej 3-4x więcej.
  • Odpowiedz
@ciagleloginzajety: Dodatkowo tak duże podnoszenie minimalnej kiedy u nas pracuje tylu migrantów na minimalnej to jak strzał w stopę. Wszyscy za to zapłacimy - ceny w sklepach wzrosną, bo przedsiębiorcy będą musieli pracownikom płacić więcej.
  • Odpowiedz