Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mirki,
mam 22 lata, matura zwłaszcza z przedmiotów ścisłych dobrze zdana i chcę iść na studia na informatykę i zastanawiam się czy warto je kończyć na "poważniejszej" uczelni w dużym mieście czy równie dobrze mogę je kończyć w uczelni o mniejszej renomie w średnio-małym mieście w którym obecnie mieszkam. I czy opłaca się iść na studia zaoczne zamiast dziennych czy stracę możliwość spotykania się w kołach zainteresowań i ogólnie znacząco zniweluje kontakt z innymi studentami chyba że są jakieś inne minusy bądź plusy.

#studbaza #it #pracait #studia #informatyka #kariera #rozwoj #programowanie



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 11
@mirko_anonim: renome na ten moment ma
UW, PW, AGH, PWr

Z prywatnych PJATK

kołach zainteresowań


@mirko_anonim: mozesz chodzic tak samo.

ogolnie dyplom sie liczy tylko w pierweszj pracy, ale jak jestes typem osoby ktora interesuja kola zainteresowan to staz ogarniesz przez organizacje na 3 roku.

Potem drugi raz dyplom sie przyda jak bedziesz aplikowac do USA albo szwajcarii.

Liczy sie tylko i wylaczeni doswiadczenie wpracy
kończyć na "poważniejszej" uczelni w dużym mieście czy równie dobrze mogę je kończyć w uczelni o mniejszej renomie w średnio-małym mieście w którym obecnie mieszkam.


@mirko_anonim: zalezy. Jesli powazniejsze miasto to Londyn, Berkley czy chociazby Zurich to tak. Jesli powazne miasto to Warszawa czy inny Poznan to bez roznicy
Liczy sie tylko i wylaczeni doswiadczenie wpracy


@programista15cm: ja jak rekrutuję ludzi to zdecydowanie przychylniej patrzę na kandydata po dobrych studiach. Daje mu lepszą ofertę kasową a tych po bootcampach/samoukach itd. to nieźle magluje. Często ich odrzucam bo nieźle płacimy a chcemy najlepszych. Ale trzeba przyznać, że bardzo często ci po dobrych studiach są dobrzy.
UW, PW, AGH, PWr


Z prywatnych PJATK


@programista15cm: miałem w pracy 3 gości z PWR, 2 z PW, 4 z PJATK. Kasa w firmie się skończyła i po jakimś czasie "startupu" trzeba było wywalić ludzi. Przyszedł zarząd średnio techniczny i wywalił wszyskich najsłabszych jacy wg. nich byli i polecieli wszyscy z pjatk. To może nie jest prawidłowość ale jakoś tak dziwnie się złożyło.
czy warto je kończyć na "poważniejszej" uczelni w dużym mieście


@mirko_anonim: powiem inaczej, nie warto kończyć niczego co nie jest na górze tego rankingu (70+):
https://2023.ranking.perspektywy.pl/ranking/ranking-studiow-inzynierskich/informatyka-inz
lub ew. top3 z tego
https://2023.ranking.perspektywy.pl/ranking/ranking-kierunkow-studiow/kierunki-scisle/informatyka

cała reszta to tak naprawde wszystko jedno gdzie pojdziesz...
Aha, mowie to jako osoba, ktora zrekrutowala w swoim zyciu setki programistow. Tak naprawde nie chodzi o to co cie nauczy uczelnia, ale o to z jakimi ludzmi studiujesz.