Wpis z mikrobloga

@LubiePieski ja wiem że mem ale do krytyki kapitalizmu wybrałaś najgorszy przykład bo w rolnictwie i spożywce są elementy nakazowo rozdzielcze rodem tj. limity na dane kategorie np. mleko albo sery, plus całe rolnictwo jest dotowane przez system, taki mało kapitalistyczny ten kapitalizm ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@LubiePieski:

rzeczywiście masz racje komunizm jest wtedy kiedy nie ma ajfona

Masz rację, nie do końca.

Komunizm jest wtedy kiedy nie ma iPhona, nie ma co jeść, nie możesz powiedzieć tego co myślisz, bo się boisz że sąsiad na ciebie doniesie, a pół twojej rodziny leży już w dole z wapnem i ty zastanawiasz się kiedy przyjdzie
  • Odpowiedz
@K_Feras_P: pomijając już fakt że energię słoneczną generujemy w DC a system mamy w AC ( ͡° ͜ʖ ͡°). Energia ze źródeł odnawialnych to w zasadzie sojowe gówno na którymś ktoś robi dobry interes pod zielonym płaszczykiem.
  • Odpowiedz
@ShadyTalezz: Ale to by miało nawet sens gdyby kapitał zdominował ludzkosć, niszczył tych "dobrych" kounistów w którym sie wspaniale żyje. Fakt jest taki że dobrze to sie żyje w kapitalistycznych państwach które najlepiej jak usa broni żeby żadni rosyjscy troglodyci nie najechali ciebie
  • Odpowiedz
@Furiat: dałem ci cały wykład z dowodami jak kapitał niszczył każdy przejaw myśli socjalistycznej w zimnej wojnie, dałem przykłady dobrze działających socjalizmów, wytłumaczyłem skąd wziął się dobrobyt państw kapitalistycznych i jak CIA manipulowało opinią publiczną na całym świecie, aby zaszczepić w ludziach fałszywe przekonanie o tym jak źli komuniści chcą przejąć świat a ty znowu wróciłeś do punktu wyjścia, poddaję się
  • Odpowiedz
@ShadyTalezz: A czy USA jest równoznaczne z kapitalizmem ? Co z UK zatem które było pierwsze ? Ja rozmawiam bardziej filozoficznie o koncepcjach a nie że w rządach tego i tego prezydenta CIA było złe.

Kapitalizm wyciągnął z biedy (głód) największa ilość ludzi. Na dzisiaj głoduje mniej osób na ziemi jak 100 lat temu. Przytłaczająca większość wynalazków które zrewoluzjonizowało świat to kapitalizm i konkurencja. I na dzisiaj to dalej działa.
  • Odpowiedz
A czy USA jest równoznaczne z kapitalizmem ? Co z UK zatem które było pierwsze ?


nie rozumie o co ci chodzi, USA jest imperialnym hegemonem rządzącym światem, przed II WŚ nie było i Europa była imperialną siłą jednak tam była konkurencja pomiędzy państwami, ale zarówno USA po jak i Europa przed wojną to są siły działające na rzecz kapitału.

Kapitalizm wyciągnął z biedy (głód) największa ilość ludzi.


i
  • Odpowiedz
@LubiePieski osobiście przprojektowywalem linnie dla krasnegostawu pod ten kefir, bo kiepsko wygladaly butelki z mniejsza iloscia kefiru. Na poczatku w te wieksze lali mniej tylko etykietke zmienili na 420g
  • Odpowiedz