Wpis z mikrobloga

Recykling używanych tekstyliów na razie w Polsce leży. Zazwyczaj przerabiamy je na szmatki bądź wrzucamy je do śmietnika i po kłopocie. Tymczasem w większości tekstyliom można dać drugie życie. Jednym z pomysłów jest umieszczenie ich w specjalnym kontenerach na odzież, które "zdobią" nasze osiedla - trzeba przyznać że ich projektant nie miał zbyt wiele gustu. Same kontenery budzą jednak kontrowersje, bo jakoś tak się przyjęło, że przede wszystkim zbierają odzież na cele charytatywne, a to jest po prostu biznes. Jednak czy to źle? Czy lepiej jest wrzucić odzież do śmieci niż do takiego kontenera? W końcu segregujemy plastik, szklane butelki czy bio i nie oczekujemy w zamian za to zapłaty. Jest przecież też czynnik ekologiczny.

Czy nasze nieużywane spodnie trafiają do potrzebujących? I co powstaje z naszej zużytej odzieży? Postanowiłem przyjrzeć się sprawie i oto czego się dowiedziałem.

#gruparatowaniapoziomu #recykling #ekologia #secondhand
adametto - Recykling używanych tekstyliów na razie w Polsce leży. Zazwyczaj przerabia...
  • 54
  • Odpowiedz
@adametto: Posiadam dużo jakościowych ubrań różnych materiałów (100% bawełny, merino, cordura, goretex, skóra bydlęca) do różnych zastosowań - nie daje im 2 życia, bo materiały są wieczne przy prawidłowym użytkowaniu.

Jedyny przypadek kiedy kupiłem dwa razy te same spodnie drące się w kroku od zwykłego jeżdżenia rowerem, to wtedy gdy byłem zmuszony wydać 100zł w gównosklepie typu Reserved, Diverse - jako zabiedzony student dawno temu.

Przestańcie kupować u galeryjnych producentów gównoubrań,
  • Odpowiedz
Nie rozumiem czemu twoja wypocina jest na glownej przy 22 wykopach.
Wyobraz sobie, ze recycling ubran na zachodzie polega na tym, ze przesylaja rzeczy na wschod. Ponadto nawet byl taki program informacyjny, ze obecnie produkowane ubrania nie da sie przetworzyc jak dawniej, bo zawieraja duza ilosc tworzyw sztuczych. Takze jedyne rozwiazanie ekologiczne, to wyslac byle dalej z kraju i problem z glowy. Bierzmy przyklad od bogatych ( ͡° ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz
@Phallusimpudicus: Jak mam nie kupować galeryjnych gówien jak dżinsy made in Poland, które kupowałem przez 15 lat w moim sklepie w mieście tak zmieniły skład, że stały się bardziej rozciągliwe niż moje kalesony? "Takie preferencje kupujących" dostałem odpowiedź i ze sklepem się pożegnałem ()
  • Odpowiedz
  • 0
Wyobraz sobie, ze recycling ubran na zachodzie polega na tym, ze przesylaja rzeczy na wschod. Ponadto nawet byl taki program informacyjny, ze obecnie produkowane ubrania nie da sie przetworzyc jak dawniej, bo zawieraja duza ilosc tworzyw sztuczych. Takze jedyne rozwiazanie ekologiczne, to wyslac byle dalej z kraju i problem z glowy. Bierzmy przyklad od bogatych ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Wszystko_albo_nic: Pamiętasz co to był za program informacyjny?
  • Odpowiedz
@Phallusimpudicus: i masz, teraz dużo próśb o radę gdzie, bo znalezienie czegoś co ma dobry materiał i krój który pasuje to jest jakaś wyższa szkoła jazdy - poprosiłbym może o wpis na mirko? Z pingnieciem mnie i reszty zainteresowanych?
  • Odpowiedz
Nie mam problemu z tym, jak ktos bedzie chcial odkupic ode mnie uzywane ubranie, by je odswiezyc i sprzedac kolejnym osobom. Mam problem z tym, ze oczekuje sie ode mnie oddania czystych i pocerowanych ubran za darmo tylko po to, by ktos na tym zarobil, zerujac na mojej latwowiernosci
  • Odpowiedz