Wpis z mikrobloga

Zmiany ceny uncji złota i ceny transakcyjnej metra kwadratowego mieszkań w Warszawie (rynek pierwotny i wtórny) pomiędzy trzecim kwartałem 2006 roku i drugim kwartałem 2023 roku.

Co lepiej chroni oszczędności w systemie inflacyjnym?

Odpowiedź: złoto.

Cena złota wzrosła czterokrotnie, a cena metra kwadratowego ok. dwukrotnie.

Czemu ludzie kupowali mieszkania zamiast złota?
Bank nie udziela kredytów na zakup złota. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Porównywałem cenę uncji złota do ceny transakcyjnej metra kwadratowego w Warszawie, ponieważ cena ofertowa nie jest ceną rynkową.

Złoto jest zwolnione z podatku VAT.

Ruch cen mieszkań wyprzedza ruch cen złota.

Źródła danych:
- ceny złota
- ceny mieszkań

#nieruchomosci #ekonomia #polityka #gospodarka #finanse #inwestowanie #inwestycje #kredythipoteczny #inflacja
TeslaPrawdziwy - Zmiany ceny uncji złota i ceny transakcyjnej metra kwadratowego mies...

źródło: ceny złota i ceny mieszkań

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
@TeslaPrawdziwy Pytanie czy mamy obecnie bańkę na rynku nieruchomości? W 2007 cena M2 mieszkania wynosiła ponad czterokrotność ceny uncji złota. Obecnie nie ma nawet X2.
Gadałem z moim generalnym wykonawcą i mówił, że cena pustaka była w czasie tamtej bańki podobna jak teraz. A jakie ludzie mieli wtedy dochody, ile wynosiła płaca minimalna...
  • Odpowiedz
@TeslaPrawdziwy o, a jak wynajmę komuś to złoto, to ile mi będzie płacił miesięcznie? Akcje spółek dywidendowych też są gorsze od złota, bo wartość nie rośnie w tym samym tempie?
Ja rozumiem, że polska obsesja na punkcie nieruchomości jest niemądra, ale porównujmy uczciwie.
  • Odpowiedz
Pytanie czy mamy obecnie bańkę na rynku nieruchomości? W 2007 cena M2 mieszkania wynosiła ponad


@mathmed: Tzw. analiza techniczna na rynku nieruchomości XD
  • Odpowiedz