Wpis z mikrobloga

Pytanko. Chyba głównie do panów, bo panie najczęściej nie mają z tym problemu.
Jak ogarnąć gotowanie? Potrzebuję wziąć się za siebie, chciałbym zacząć jeść normalne posiłki, w końcu schudnąć i utrzymać tą wagę. Pracuję teraz fizycznie, więc tak naprawdę żeby zrzucić wystarczyło by mi, przynajmniej na początku, tylko michę ogarnąć.
Problem jest taki, że ja po robocie na niewiele rzeczy mam siłę xd a też z gotowaniem zawsze mi trochę schodziło. Mam wrażenie, że dłużej niż przeciętnej osobie. Dodatkowo mieszkam za granicą na zakwaterowaniu agencyjnym w takim zadupiu, że wyjazdy do sklepu są 3 dni w tygodniu tylko xd. Jakieś rady? Będę wdzięczny
#pytanie #pracazagranica #jedzenie #odzywianie #odchudzanie #otylosc #niebieskiepaski #gotowanie #zdrowie
  • 6
@viciu03

Nie wiem jak mieszkasz ale do godnego gotowania to w zasadzie trzeba mieć kuchnie. Przybory, kuchenkę, piekarnik, mikrofale bo lepiej gotować więcej co drugi, trzeci dzien i podgrzać szczególnie zupy aby się nie zajechać. Jeśli gotujesz jedynie dla siebie to już w ogóle.
@viciu03: Jeśli nie masz siły na gotowanie, to bierz się za potrawy które wymagają minimum wysiłku.
Przykładowo, kupujesz kilo schabu, obsypujesz przyprawami, możesz też naszpikować czosnkiem, pakujesz w rękaw do pieczenia i wsadzasz do piekarnika na 1-1,5 godziny.
Pół godziny przed zakończeniem pieczenia możesz wstawić sobie do gotowania jakąś kaszę, ryż, ziemniaki czy co tam lubisz.
Albo zamiast zapychać się ziemniakami, dla zdrowotności możesz zrobić sobie prostą sałatkę wrzucając do michy
@viciu03: jesli lubisz ryż to polecam zakup rice cookera za ~30 euro. nastawiasz ryż, w międzyczasie smażysz jakiegoś kuraka na patelni, wyciągasz kurczaka na docelowy talerz, #!$%@? warzywa na patelnie i też smażysz (jak nie jesteś leniwym #!$%@? mojego pokroju możesz kupić i pokroić cebule/pieczarki/marchew/cokolwiek). po zrobieniu wyciągasz ryż i wrzucasz wszystko na patelnie, mieszasz, dzielisz na X porcji. w 30 minut się wyrobisz z ogarnięciem całego bałaganu, bo brudzisz jedynie