Wpis z mikrobloga

Moje ulubione, ekonomiczne mądrości to taka analiza techniczna XD rynku nieruchomości.

Tymczasem nie będzie jak w 2002, 2008, latach 90, 70 czy w okresie międzywojennym.

Będzie jak będzie. Nie scenariusz niemiecki, amerykański, irlandzki czy hiszpański. To będzie Scenariusz Polski, proszę zapiąć pasy i obserwować co się dzieje. Nikt się nudzić nie będzie, obiecuję.

#nieruchomosci #gielda #inflacja #stopyprocentowe #ekonomia #gospodarka #wkpinvestments
  • 13
@short_na_kakao: Chodzi mi o to, że Polacy często krzyczo, że jakby co to się obkupio, ale najczęściej nie mają pieniędzy. Majątek zamożnego człowieka w tym kraju to z reguły dwa kwadraty, kredyt i może koło 100k w gotówce. Wystarczy poczytać sobie oświadczenia majątkowe polityków, a jak ktoś nie wierzy tutaj to np. sędziów. Net worth klasy średniej jest w 80-90% w nieruchomościach.
@mickpl: z 561k włożonych w TOS po belce wyciągam 661k (+100k) za trzy lata bez kiwnięcia palcem, notariuszy i researchu. Nieruchy nawet po korektach tyle nie pójdą bo ludzie po prostu nie kupią nieskończenie drogich mieszkań (albo nie wytrzymają na 15m2)
W tej chwili Kraków 22% r/r wzrostu cen ofertowych - xD

W momencie kiedy chce zmienić małe mieszkanie na duże mieszkanie nawet -15% mam w dupie, dużo fajniej sie obserwuje
@zuligarson: inflacja już była i zeżarła, 5 miesięcy bez inflacji m/m a to co wybije w styczniu po końcu tarczy antyinflacyjnej to jest mrzonka, post factum tylko na produktach spożywczych.

Aktualny odczyt to odczyt przeszłości

Jedyne czego żałuje to to że nadpłaciłem poprzednią hipotekę zamiast trzymać tą kasę na COI 20%