Wpis z mikrobloga

Urodził mi się bombelek i przed nami szczepienia. Czytam, czytam i nie wiem, co zrobić. Którą szczepionkę wybrać?

Zapłacić mogę, jeśli są lepsze. Ale generalnie widzę, że nie wszyscy są zdecydowani, czy lepsze...

Opinie rodziców potwierdzają, że zdecydowana większość, bo aż 88% badanych mając do wyboru szczepionki refundowane i płatne skojarzone, decyduje się na zakup szczepionki skojarzonej, a głównym powodem tej decyzji jest zmniejszenie liczby iniekcji skórnych.


Podobno te skojarzone (5/6 w 1) mocno obciążają organizm dziecka.

#szczepienia #dzieci #antyszczepionkowcy #rodzice #ojcostwo #szczepionki

Co wybrać?

  • standardowa szczepionka 24.1% (7)
  • 5 w 1 10.3% (3)
  • 6 w 1 65.5% (19)

Oddanych głosów: 29

  • 6
via Wykop
  • 0
I jeszcze cytat

Kolejne badania wykazały, że dla wielu rodziców i opiekunów wybór szczepionek płatnych, nierefundowanych stanowi dużą barierę finansową to jednak liczba małych pacjentów zaszczepionych preparatami skojarzonymi jest większa niż liczba dzieci zaszczepionych szczepionkami refundowanymi, bezpłatnymi.
@chud: od pediatrów jedynym argumentem jaki slyszałam to było "nie szkoda pani dziecka tyle razy kłuć?". Dla mnie to granie na moich emocjach, a nie przesłanka medyczna

No nie szkoda, bo jak wcześniej rozmawiałam z rodzicami po rodzinie i znajomych to dzieci po szczepionkach skojarzonych częściej NOPy, a w ekstremalnym przypadku szczepienia kończyly się za każdym razem weekendem na sorze.
@chud: warto wydać na 5/6 w 1. Te szczepienia są juz długo na rynku i są OK, u nas jedno szło trybem klasycznym a drugie 6 in 1, zadnych problemów w jednym i drugim przypadku. W drugim jednak duzo latwiej to ogarnac, poniewaz klasycznie dajesz dziecku 3/4 strzały albo rozkładasz szczepienie na tydzien/dwa. Problemy logistyczne plus więcej płaczu. Moim zdaniem lepiej dołożyć.