Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do właścicieli #hybryda #toyota - jestem od niedawna posiadaczem Toyoty Auris w hybrydzie z 2014 roku, w kombi. Staram się jeździć zgodnie z tipami przeczytanymi w necie, żeby spalanie było jak najniższe. Przejechałem do tej pory 500 km w mieście - z czego 260 km w trybie eco (spalanie wyszło mi na poziomie 5.6 l) oraz 230 km bez trybu eco (spalanie 6,5 l). Wiem, że nie są to duże wartości, ale jednak spodziewałem jeszcze niższych. Szczególnie, że można przeczytać o użytkownikach którzy schodzą nawet poniżej 4 litrów. Jak to u was wygląda? Może macie jakieś rady? #motoryzacja
  • 18
@Niechcemisie89:
1. im więcej korków tym mniejsze spalanie
2. poza tym masz hybryde starszej generacji
3. spalanie 3L to jest rekord a nie średnia ludzi
4. 5.6L w mieście to bardzo dobry wynik
5. zrobiłem jazdę testową przez Kraków nową Corollą 2.0 dynamic force i wyszło mi 8.0L spalanie a wcale nie jechałem jakoś super mocno
6. bierz dystans do tego co ludzie wypisują w necie
7. możesz podszkolić technikę jazdy
@Niechcemisie89: Corolla 2020 here, średnie spalanie od 3.8 do 4.5.
Tryb eco to chodzi Ci o skrzynie? zapomnij o tym bo się #!$%@?, ja jeżdżę na normalu.
Apropos jazdy - ruszając spod świateł staram się sprawnie osiągnąć prędkość z którą będę jechał dalej, kręcąc samochód do 3.5-4k obrotów.
Jadę jak najdłużej ze stałą prędkością, wyłącza mi się wtedy silnik spalinowy i jadę na samym prądzie
Zachowuje bezpieczny odstęp od pojazdu przede
@robertx: nie mam obrotomierza więc to 3,5-4k ciężko mi oszacować. Jeżeli chodzi o ruszanie spod świateł to lepiej "przygazować" żeby jak najszybciej osiągnąć prędkość, którą chce się utrzymać czy dochodzić d niej stopniowo? Resztę rzeczy o których piszesz wiem i staram się do nich stosować, ale jak widzisz bez włączonego trybu eco na skrzyni spalanie jest dosyć wysokie.
@Niechcemisie89: Ja zawsze ruszam ze świateł pierwszy, gaz tak do 3/4 wciśnięty i dzida, rozpędzam się do tej prędkości z która chce jechać, odpuszczam gaz na sekundę i znów delikatnie wciskam żeby jechać na prądzie i tak sobie jadę
Jeżeli chodzi o ruszanie spod świateł to lepiej "przygazować" żeby jak najszybciej osiągnąć prędkość, którą chce się utrzymać czy dochodzić d niej stopniowo?


@Niechcemisie89: po prostu osiągnij jednostajnie pożądaną prędkość i pamiętaj żeby nie siedzieć na kogoś bagażniku. Każdy ma inaczej wysterowany pedał gazu więc nie słuchaj 3/4 itd. w nowych 3/4 gazu to jak w starych 1/4
@dzem_z_rzodkiewki Im wiecej korków tym większa różnica w spalaniu do nie hybrydy a nie samo spalanie, jak stoisz w takim Krakowie godzinami z włączoną klimą to będzie rosnąc.. Najmniejsze spalanie robi się tym po drogach krajowych. Nawet starym priusem wtedy 3.5l jest osiągalne bez większego problemu.
@Niechcemisie89 Na jakich dystansach jeździsz? Niestety bardzo krótkie też zwiększają spalanie. Silnik spalinowy musi złapać temperature by ten napęd lepiej działa. Nowsze generacje robią to jednak szybciej. A jak sporo jeździsz to ładuj lpg.