Wpis z mikrobloga

Ja to tu tylko zostawiam od @feniks230655
Od zdarzenia minął już ponad tydzień a Komenda Miejska Policji w Piotrkowie Trybunalskim nadal nie podała podstawowych informacji na temat wypadku. Czy w tym państwie z dykty nie ma nawet jednego niezależnego dziennikarza który mógłby przeprowadzić śledztwo i opublikować odpowiedzi na te pytania:
1. Czy kierowca BMW był pod wpływem alkoholu lub/i środków odurzających?
2. Z jaką prędkością poruszało się BMW w chwili uderzenia w samochód KIA
3. Czy z komputera samochodu BMW zostały pobrane dane dotyczące tego ile było osób w aucie? / jaka była prędkość podczas zdarzeenia? / czy kierowca używał przed zderzeniem hamulca? / czy zostały zabezpieczone nagrania audio-video z wbudowanych systemów bezpieczeństwa?
4. Czy kierowca BMW został zatrzymany do czasu wyjaśnienia sprawy? Czy zostały postawione mu zarzuty w związku umyślnym spowodowaniem śmierci całej rodziny ? ( przypominam, że auto chwilę wcześniej poruszało się z prędkością ponad 300km/h )
5. Czy w komendzie miejskiej pracują osoby które są w jakikolwiek sposób spokrewnione z kierowcą BMW
6. Dlaczego pierwszy komunikat wydany przez policję był sprzeczny ze stanowiskiem służb ratunkowych które od początku informowały, że w kolizji brały udział DWA auta, kia oraz BMW?
7. Czy BMW oraz KIA zostały we właściwy spoób zabezpieczone na policyjnym parkingu aby móc przeprowadzić wymagane ekspertyzy?
8. Czy zostały wyciągnięte konsekwencje prawne wobec osób które zataiły fakt uczestnictwa bmw w wyadku? Czym były motywowane te działania?
Bardzo proszę każdego niezależnego dziennikarza o pilną interwencję w tej spawie!
  • 34
przypominam, że auto chwilę wcześniej poruszało się z prędkością ponad 300km/h


@Smiejsiezzycia: skąd taka informacja, że jechał ponad 300? O ile nie był dziabniety, to on ledwo te 300 robi (+ogranicznik), więc jakoś mimo wszystko nie chce mi się wierzyc, że typek jeździ robiąc maxa takim autem

Co tymi pytaniami chcesz osiągnąć? xD myślisz, że ktoś Ci na nie odpowie lub jeśli faktycznie ktoś chciałby się przypatrzeć sprawie, to będzie się
@Kolarzino aby było inaczej to ludzie muszą pytać i dopytywać. Im wiecej pytań tym łatwiej będzie im o potyczkę. Jeżeli ta sprawa przejdzie z dużym echem i rządzący nas oleją to będzie więcej takich akcji jak w Gdańsku że prezydent miasta zaciupany. Ludzie będą samosadzic bo będą wiedzieć że polski wymiar sprawiedliwości to kpina. Ośmieszenie policji jest bardzo duże. Długo będą odbudowywać zaufanie.
@assurin: nie myli Ci się z blachami, które należą do M5, a które były na M8?

@krzysztof48 popieram, lecz wydaje mi się, że na wykopie wszyscy już słyszeli o tej aferze, więc jak ktoś chce "pytać", to niech idzie tam gdzie ludzie o tym nie słyszeli.
@karczochh @karczochh na wykopie wszyscy słyszeli. Ale wykop to duży serwis i ktoś wkoncu się zainteresuje sprawą. Ja znajomym opowiadam o tej sprawie i mało kto o tym słyszał. Różowa wczoraj mi mówiła że coś w telewizji ruszyło. Czyli tydzień był potrzebny aby sprawa się zainteresowały media. Myślę że gdyby nie wykop to już by nie wspominali o tym. Tak naprawdę media w nas widzą odbiorców i mogą to zmonetyzowac. Jak sprawa
Policja ma informować wszystkich dookoła o ustaleniach ze śledztwa?


@g455: skoro Błaszczak informuje wszystkich na około o planach obrony kraju a Ziobro w głośnych sprawach zapowiada jaki będzie wyrok choć śledztwo dopiero ruszyło to dlaczego policja miała by nie informować o przebiegu postępowania w tak #!$%@? sytuacji gdzie zostajesz wędzonką bo jakiś banan się nasłuchał mądrości jutuberuf że lewy pas to nie kółko różańcowe.
@Smiejsiezzycia: ale z tym zatrzymaniem do wyjaśnienia sprawy to właśnie zajechałes patola naszego systemu. Areszt tymczasowy tzw jest nadużywany i należy z tym walczyć . I nie nie bronię sebusia tez uważam ze należy dogłębnie wyjaśnić sprawę ale serio chciałbyś żeby trzymać kogoś do wyroku sądu w sprawie wypadku ? Może od razu zrezygnujmy z sądów i dajmy komisarzy ludowych ?
nie trzeba być śledczym, żeby wiedzieć, że kryli dupe i liczyli na ciche zakończenie sprawy, bmw #!$%@?ło, a kia prawdopodobnie w małym, bo w małym stopniu, ale jednak pomogła doprowadzić do wypadku.


@Kolarzino: W jaki sposób? Bo odważyli się wyprzedzać i nie zauważyli #!$%@?ącego debila? Jak czytam wysrywy ludzi Twojego pokroju to wiem, że w Tym kraju nigdy nie będzie dobrze z przyzwoleniem na łamanie przepisów.
Czyli tydzień był potrzebny aby sprawa się zainteresowały media

@krzysztof48: wykop też miał saby zapłon jak na siebie, na YT Bandyta z kamerką nagłaśniał sprawę już koło 16-17 września, a jeszcze na początku tamtego tygodnia na wykopie temat nie istniał.