Wpis z mikrobloga

Co trzeba mieć tak na absolutne minimum aby się wprowadzić(samemu) po zakupie mieszkania ok 50m2 w stanie deweloperskim?

- Salon i kuchnia raczej ta aby tam nie pylić i brudzić czyli: meble w zabudowie z wyposażeniem, panele, pomalowane ściany, kanapa, stolik jakiś wieszak z pręta - od 25kzł?
- łazienka na gotowo bez bajerów - od 15kzł

na potem zostanie:
- drzwi do sypialni
- ściany, podłoga, urządzenie sypialni

Jaki to jest minimalny koszt?

#mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #remontujzwykopem #kupnomieszkania
#pytanie
  • 16
@snitch: No nie mów... to może jakiś wyższy standard, drogi sprzęt AGD?

Pierwsza odpowiedz Google:
"Szacuje się, że w 2023 roku średni całkowity koszt wykończenia mieszkania wynosi ok. 1000–2250 za m². To szacunkowe ceny prac w mieszkaniach o metrażu 25–45 m². Za większe lokum powyżej 50 m² zapłacisz nieco mniej, bo 800–1900 zł."

Myślałem, że bez sypialni wystarczy 50-60kzł?
@cotozazycie: ja sie wprowadze zanim bede mial kuchnie, z jakis starych stołów zrobie prowizorke zeby miec np dzialajacy zlew. moim zdaniem trzeba miec tez wszystkie plytki, w tym na scianie w kuchni, podlogi (bo chodząc po wylewce nie utrzymasz czystosci) + sciany zrobione, zwlaszcza jesli masz szpachlować
@cotozazycie: mieszkałem w remoncie, bo ekipa remontowa się nie wyrobiła, a mieszkanie wynajmowane musiałem opuścić. Do przeżycia wystarczy łazienka i przedpokój, sprawdzone ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ale jak chcesz dłużej tam żyć i zbierać na dalszy remont to łazienka, kuchnia i 1 pokój muszą być. Bez tego psychicznie jest ciężko. No i grzejniki, bo bez tego nie było zimą miło :D
@cotozazycie: zapewnia, ale u mnie były odkręcone, bo chłopaki jeszcze ścian nie ogarnęli. Spanie w czapce i ciuchach termicznych miało swój urok ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@cotozazycie: moim zdaniem tak, chyba ze bedziesz malowac tynki bezposrednio, a z tego co widze sporo ludzi tak robi i gładź daje tylko w salonie, albo nawet wcale, bo im nie zalezy na bardzo ladnych scianach.
Co do drzwi to zalezy jeszcze jakie chcesz, jeśli stałe futryny to musisz je wstawic przed zrobieniem scian i podlog, jeśli z futryna regulowana to na koniec
Co trzeba mieć tak na absolutne minimum aby się wprowadzić(samemu) po zakupie mieszkania ok 50m2 w stanie deweloperskim?


@cotozazycie: jak się wprowadziłem do siebie, to miałem zrobioną kuchnię i łazienkę bez blatów bo na nie musiałem dłużej czekać. Więc miałem do dyspozycji tylko prysznic i w kuchni piekarnik. Parę tygodni życia na odgrzewanych w piekarniku daniach od rodziny i myciu naczyń pod prysznicem. Da się przeżyć, ale komfort żaden, mimo wszystko
@Drmscape2:

Aż tak mnie goni. Mieszkam u rodziców i odkładam. Więc najlepiej będzie jednak trochę odłożyć zrobić wszędzie na gotowo ściany, podłogi, łazienkę, kuchnię z wyposażeniem i może jednak te drzwi do sypialni też. Potem zostanie tylko ułożyć panele w sypialni, dokupić i złożyć szafę i łóżko w sypialni co już sam zrobię.
@cotozazycie: Ja się wprowadzałem to miałem tylko zlew w kuchni (aneks), podłogi w całym mieszkaniu + pomalowane na biało, drzwi tylko w łazience - a w niej zrobiona podłoga i płytki tylko tam gdzie prysznic. Materac rzucony na podłogę i elo.