Wpis z mikrobloga

Czy jest tu jakiś doradca finansowy, który jest w stanie przeanalizować czy mój #kredythipoteczny mogą wykupić inne #banki oczywiście na lepszych dla mnie warunkach? #stopyprocentowe #finanse


@cyryl1: Refinansowanie w praktyce nie polega na wykupieniu kredytu, ale na spłacie starego kredytu przy pomocy nowego kredytu w nowym banku.

Koszty refinansowania to wykreślenie hipoteki 100 zł, wpis hipoteki nowego banku 200 zł, podatek od ustanowienia hipoteki 19 zł, wycena nieruchomości - jej koszt
@marcpol: Sporo mi to wyjaśnia, jednak nie daje jednoznacznej odpowiedzi. Szczerze przyznaje, że do tej pory podchodziłem do mojej hipoteki na zasadzie: jest, trzeba płacić, stopy w górę, rata w górę, trudno. I chociaż rata już dwa razy większa niż przy zawieraniu umowy, nadal nie jest to jakis wielki problem, jednak pojawiają się inne kwiatki. Jakis czas temu otworzyłem dodatkowe konto w innym banku i na nim dokonuje większość transakcji i
@cyryl1: Wygląda na to, że masz oprocentowanie zmienne. Z uwagi na ostatnią obniżkę stóp procentowych w perspektywie kilku miesięcy Twoja rata ulegnie pewnemu zmniejszeniu.

Refinansowanie być może pozwoliłoby na lepsze warunki, ale aby to ustalić należałoby sprawdzić czy masz możliwość korzystania z wakacji kredytowych i dokładnie zweryfikować parametry Twojego kredytu.