Wpis z mikrobloga

Pytanie do motoryzacyjnych Mirków - mam do wyboru 2 nowe samochody z salonu (te same modele z różnym wyposażeniem) i nie mogę się zdecydować, który wybrać. Dodam, że 90% moich tras to jazda po mieście.

Auto nr 1 jest tańsze od auta nr 2 o 8 tys. zł.

Wypisałem poniżej rzeczy, która ma auto nr 1, ale nie ma auto nr 2 oraz te które ma auto nr 2 ale nie ma auto nr 1.

Auto nr 1 (rzeczy, które ma auto nr 1 ale nie ma auto nr 2):
- manualna skrzynia biegów
- Automatyczna klimatyzacja
- funkcja automatycznego hamowania (wykrywa samochód rower pieszego)
- asystent pasa ruchu
- automatyczne przełączenie świateł drogowe / mijania
- system ostrzegania o zmęczeniu kierowcy
- asystent utrzymujący samochód pośrodku pasa
- tempomat
- Automatyczne wycieraczki z czujnikiem deszczu
- Funkcja elektrycznego składania lusterek

Auto nr 2 (rzeczy, które ma auto nr 2, ale nie ma auto nr 1):
- Automatyczna skrzynia biegów
- Klimatyzacja manualna
- Podgrzewana kierownica
- Podgrzewane fotele

Którym bylibyście bardziej zainteresowani? Kusi mnie automatyczna skrzynia, ale z drugiej strony kusi też tempomat, automatyczna klimatyzacja i składane elektrycznie lusterka.

#motoryzacja #samochody
  • 59
@MrProfeska:
Jeśli przeważnie jeździsz po mieście to tempomat zbędny, Składane lusterka to fajny bajer. Jedynie plus za automatyczną klimatyzację. Z drugiej strony masz automat który w mieście to wygoda i komfort jazdy. Brałbym numer 2. Jaką skrzynią do tej pory jeździłeś?
@MrProfeska: gdyby tylko auto nr2 miało automatyczną klimatyzację to wybór byłby prosty. Na ten moment jednak stawiam automatyczną skrzynię niżej niż klimatyzację. Zmiany biegów weszły mi w nawyk, a ciągłe kręcenie pokrętłami i próba ustawienia dogodnej temperatury tak nie bardzo.