Wpis z mikrobloga

Pytanie do motoryzacyjnych Mirków - mam do wyboru 2 nowe samochody z salonu (te same modele z różnym wyposażeniem) i nie mogę się zdecydować, który wybrać. Dodam, że 90% moich tras to jazda po mieście.

Auto nr 1 jest tańsze od auta nr 2 o 8 tys. zł.

Wypisałem poniżej rzeczy, która ma auto nr 1, ale nie ma auto nr 2 oraz te które ma auto nr 2 ale nie ma auto nr 1.

Auto nr 1 (rzeczy, które ma auto nr 1 ale nie ma auto nr 2):
- manualna skrzynia biegów
- Automatyczna klimatyzacja
- funkcja automatycznego hamowania (wykrywa samochód rower pieszego)
- asystent pasa ruchu
- automatyczne przełączenie świateł drogowe / mijania
- system ostrzegania o zmęczeniu kierowcy
- asystent utrzymujący samochód pośrodku pasa
- tempomat
- Automatyczne wycieraczki z czujnikiem deszczu
- Funkcja elektrycznego składania lusterek

Auto nr 2 (rzeczy, które ma auto nr 2, ale nie ma auto nr 1):
- Automatyczna skrzynia biegów
- Klimatyzacja manualna
- Podgrzewana kierownica
- Podgrzewane fotele

Którym bylibyście bardziej zainteresowani? Kusi mnie automatyczna skrzynia, ale z drugiej strony kusi też tempomat, automatyczna klimatyzacja i składane elektrycznie lusterka.

#motoryzacja #samochody
  • 59
@MarX7: Manualem. Nie raz jeździłem automatem na panku i bardzo mi się podobało. Przyznam że podczas stania w korkach wrzucanie 1,2,1,2 jest wkuriwające. Z drugiej strony robił to człowiek tyle lat i żyje :P
@moj_wykopowy_login: dlaczego?
W czym automatyczna klimatyzacja, jest lepsza od manulanej klimy? Ja mam u siebie manual i niczego mi nie brakuje, nie mam większych oczekiwań od klimatyzacji. Działa, chłodzi - czego chcieć więcej? Jedyne co może mieć sens to jak ktoś podróżuje z kimś i jednej osobie zimno drugiej gorąco.. no ale jak ktoś jeździ sam to argument nie ma zastosowania.
@MrProfeska: auto numer 2 jest skonfigurowane typowo do miasta, krótkie odcinki, korki: automat, grzanie siedzeń które się używa tylko jak jeszcze silnik się nie zdąży nagrzać, manualna klima wystarczy, bo ustawisz jeden dwa razy i już z auta wysiadasz bo jesteś na miejscu.
Jedynie może asystent chorniący przed kolizją mógłby się przydać by uniknąć typowo miejskiej stłuczki.

Auto numer 1 ma bajery na trasę: tempomat, manual fajny w trasie, na zjazdy
@MrProfeska: Ja bym poczytał opinie na temat skrzyni biegów która jest lepsza. Podejrzewam że to są dwie różne wersje wyposażenia danego modelu wiec sprawdziłbym jak trzyma dana wersja cenę.
@MrProfeska: Oczywiście, że automat. Prawie cała reszta tych dodatków z pierwszego samochodu to same pierdoły.

Automatyczna klimatyzacja - To akurat bezsprzecznie fajny dodatek.

funkcja automatycznego hamowania - I tak nie działa, nigdy nie wolno na tym polegać i działa wręcz szkodliwie, bo kierowca podświadomie sądzi, że w razie czego to coś go zawsze ochroni i wyręczy jego brak skupienia.

asystent pasa ruchu - Na dobrze wymalowane drogi spoko opcja, ale w
@MrProfeska: Trochę dziwne, żeby nie powiedzieć że bait, bo tempomat to najprostszy masz teraz bodajże w standardzie, za to radar z auto hamowaniem jest lub będzie zaraz wymagany przez UE w każdym nowym modelu i już od kilku lat samo hamowanie przed zagrożeniem wpychają jak leci, albo musiałeś dostać bardzo okazyjną cenę na tak idiotycznie skonfigurowane auta.

Zakładając, że to prawda i masz serio do wyboru doposażony model z manualem i
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@MrProfeska gdybyś mógł do pierwszego wrzucić automat to będzie to kompletne. System automatycznego hamowania ze dwa razy już mi uratował dupę - super feature. To było kiedy robiłem po 70kkm rocznie i zawsze jest szansa, że coś pójdzie nie tak jak trzeba.