Wpis z mikrobloga

Otrzymałem rentę do końca życia. Dzisiaj przyszedł list z ZUSu. Do końca życia będę dostawał 1445 zł miesięcznie (z czasem podwyższą, waloryzacja). Oprócz tego, bez żadnego kombinowania, będę miał ubezpieczenie zdrowotne do końca życia. Rentę pierwszy raz dostałem w wieku 18 lat, jak jeszcze chodziłem do liceum. Teraz mam 33 lata. Także rentę na stałe dali mi po 15 latach składania wniosków o przyznanie renty. W wieku 33 lat nie przepracowałem nawet jednego dnia. Nigdy nie byłem w pracy nawet jednej godziny. Ktoś powie, że zazdrości, ale gwarantuję, że nie ma czego. Wieloletnia renta mnie zniszczyła. Po skończeniu liceum nie chciało mi się iść do pracy, bo w młodym wieku dostawałem pieniądze za darmo. Nie poszedłem na studia, tylko siedziałem w domu i ciągnąłem rentę. Nie nawiązałem żadnych przyjaźni i znajomości, bo nie miałem po co wychodzić z domu. Na rencie całkowicie zdziczałem, bo przez 15 lat nie miałem kontaktu z rówieśnikami. W wieku 33 lat nie mam nawet jednego znajomego. Prowadzę życie patologicznego knura-samotnika. Żyję w świecie marzeń i mieszkam z rodzicami emerytami. Rodzice się starzeją i po ich śmierci grozi mi bezdomność. W wieku dorosłym dożywotnia renta to błogosławieństwo, ale za 1400 zł nie utrzymam mieszkania.
Tutaj powstaje ważne pytanie: co mam robić do końca życia? Mam chorobę genetyczną, olbrzymi brzuch z powodu zmian w jamie brzusznej i niepełnosprawność w stopniu znacznym. Mając chorobę genetyczną nie chcę mieć dziecka. Z niepełnosprawnością, złym wyglądem i rentą 1400 zł nie mam najmniejszych szans na znalezienie żony, tym bardziej, że większość kobiet chce mieć dziecko, a ja go mieć nie mogę. Przez to czeka mnie samotne życie do śmierci. Planuję iść do pracy jako cieć, tylko problem w tym, że z grupą niepełnosprawności dostanę obiekt siedzący i nikt ze mną gadać nie będzie, bo z cieciem nikt się zadawać nie chce. W pracy będę siedział sam i w domu będę siedział sam.
Mam też problem z wyglądem. Mam stare ubrania i nie mam w czym iść do pracy. Jako piwniczak-rencista siedziałem w domu i przez 15 lat nie musiałem dbać o swój wygląd. Przez te wszystkie lata nie miało dla mnie znaczenia jak wyglądam. Aktualnie ubieram się, jak menel. Czasami widuję bezdomne osoby, co mają lepsze spodnie i kurtki niż ja. W takim stanie nie mogę iść na rozmowę kwalifikacyjną. Problem w tym, że nie umiem i nigdy nie umiałem się ubrać, a kupno nowych ubrań, to dla mnie dramat.
Zdaję sobie sprawę, że po śmierci rodziców czeka mnie życie w całkowitej samotności, ale jeżeli plan z pójściem na ciecia wypali, to po śmierci rodziców nie będę bezdomny. Jeżeli po śmierci rodziców mój stan zdrowia się pogorszy, to trafię do DPS, albo na ulicę.
#ochrona #renta #przegryw #przegrywpo30tce #neet
dziobnij2 - Otrzymałem rentę do końca życia. Dzisiaj przyszedł list z ZUSu. Do końca ...

źródło: renta.kurla

Pobierz
  • 136
  • Odpowiedz
dlaczego to mieszkanie jest takie drogie? Mi opłaty wychodzą 200zl + kredyt.


@anonanonimowy321: Mieszkasz na 10m2? Tak pytam, bo ja mając mieszkanie 68m2+piwnica+balkon płacę 750 zł czynszu + kwartalnie dopłatę do wody wykorzystaną ponad zaliczkę (średnio dodatkowe 15 zł miesięcznie)i 130 zł prąd
  • Odpowiedz
@dziobnij2: Graj w pirackie gierki i jedz kebaby. Znajomości nawiązuj w internecie.

1400, ale to jest smutne.


@Jaque: Co ma powiedzieć ktoś kto tyra za 3500zł i musi wydać 2100 na najem? Takie "kieszonkowe" nie musząc pracować to spoko opcja dla wykopka przegrywka. Niejeden mirek kołchoźnik
  • Odpowiedz
  • 27
@dziobnij2 ludzie wiedząc jakie mają ograniczenia zdobywają zawód który umożliwia im prace. są architektami, tłumaczami, prawnikami etc. są produktywni i nie użalają się nad sobą.

wcale Ci nie współczuję
  • Odpowiedz
@dziobnij2: masz mózg, masz ręce, oczy, nogi. Weź się do roboty. Zacznij od ciecia, ale zapisz się na kurs programowania, czy czegokolwiek innego co możesz robić w domu.

Ja w wieku 17 lat pisałem recki gier komputerowych za kasę, a było to niemal 20 lat temu. Teraz możliwości są na pewno większe.
  • Odpowiedz
@dziobnij2: Może jakaś praca zdalna? Może zacznij coś tworzyć, jakaś grafika, animacje czy inne rzeczy, na yt jest od #!$%@? poradników. Jakby ci wychodziło to mógłbyś na tym ładnie zarobić. Wyrazy współczucia mireczku.
  • Odpowiedz
@dziobnij2: powinieneś się nazywać Gucio. Bo jesteś trutniem. Biedny pracować nie może, ale na kąkuterze takie długie wysrywy pisać jakoś możesz. Nawet w takiej moderacji wykopu by cię zatrudnili i byś zarabiał konkret kasę od Obajtka, ale nie, ty wolisz płakać jaki to z ciebie knur jajcaty.
  • Odpowiedz
  • 29
@dziobnij2:
Widzę tylko dwa racjonalne rozwiązania:
1. W dalszym ciągu nie podejmujesz żadnego wysiłku by zmienić swoje życie na lepsze. Zapiszesz się do jakiegoś koła wsparcia albo fundacji/organizacji, a docelowo spikniesz się z innym przegrywem, niepełnosprawnym albo w osobą w trudnej sytuacji życiowej i będziecie współlokatorami. Koszty rozkładacie na pół albo więcej, więc łatwiej będzie przeżyć + jest do kogo otworzyć gębę i możesz liczyć na jakąkolwiek pomoc. Dorośli ludzie
  • Odpowiedz
@dziobnij2: Możesz wyzbyć się jakiegokolwiek poczucia wstydu i zacząć monetyzować swoje #!$%@?. Zrób z niego show. I dokumentuj swoje kroki. Nagrywaj filmy na yt, rób lajwy, cokolwiek. Będzie dobrze.
  • Odpowiedz
  • 15
@dziobnij2 Ubrania zamów sobie z Vinted, sporo taniej jak nowe ze sklepu a często wyglądają jak nówki.
Na ciecia idź, to właśnie są ludzie, z którymi każdy pogada - raczej nie ma co liczyć na zawiązanie głębszych relacji ale zwykły "small talk" jak najbardziej.
Powodzenia Ci życzę
  • Odpowiedz
@dziobnij2 #!$%@? siedzisz w domu 15 lat i nie potrafiłeś się nawet programowania nauczyć? Sam byś się przez ten czas nauczył i miał zawód siedząc w domu, no ale nieeee #!$%@? będę w gry grał całe życie, a później płakał w internecie, #!$%@? mać
  • Odpowiedz
@dziobnij2 są opcje pracy tylko dla niepelnosprawnych z domu w call center np. firma Efektum. Problemow socjalnych moze nie rozwiaze ale zawsze to jakis kontakt z ludzmi a i pensja co miesiac wpadnie.
  • Odpowiedz
Nie wiem czemu wam chłopa żal , tego że nie chce się mu iść do roboty , bo mógł by ale nie chcę się ?

W każdym razie zazdro renty za nic nie robienie to uczciwa cena. Renty są niskie nie bez powodu , bo trzeba zmusić ludzi jakoś iść do roboty.
  • Odpowiedz
1400, ale to jest smutne.


@Jaque: Smutne w #!$%@?. "Biedny" inwalida od 6 lat postuje swoje wysrywy na wykopie, w wolnych chwilach od shitpostingu pośmiga sobie rowerem miejskim po Gdyni, czy przespaceruje się bulwarem zerując browary. W młodości miał totalnie #!$%@? w naukę i wybrał sobie drogę życia menela żerującego na uczciwie pracujących ludziach.

@dziobnij2: Szkoda że starzy nie #!$%@? cię z chaty, tak jak to czasami robią
  • Odpowiedz