Wpis z mikrobloga

Mirasy pomuszcie. Zachęcony opiniami o wosku kupiłem sobie wosk Momum (różowy). Porządnie wyczyściłem cały napęd, kółeczka od przerzutki, kasetę. Nałożyłem wosk, odczekałem jeden!! dzień, a tu co? Po 20km no kuwa jaki hałas. Mówię - coś źle zrobiłem, ale nie, po ponownym wyczyszczeniu i nałożeniu wosku - to samo. Dodam, że wczesniej jeździłem na czerwonym Finish Line i tam mogłem sobie napędu i 200km nie czyścić tylko polać znowu na łańcuch uwalony guwnem i nic nie było słychać XD Zmienić wosk czy to może wina kasety/łańcucha? Razem mają ok 1k km, ale no, dbam o to, aby było alles gut. #rower #gravel
tomek_27 - Mirasy pomuszcie. Zachęcony opiniami o wosku kupiłem sobie wosk Momum (róż...

źródło: temp_file2503672924609408974

Pobierz
  • 13
@tomek_27:
1. Na ile dokładnie wyczyściłeś łańcuch i napęd? Bo jakakolwiek pozostałość smaru może spowodować brak przyczepności dla wosku.
2. Możliwe że kijowy wosk. Ja odkąd używam Bike7 Pro Wax to nic się nie dzieje, wystarcza na bardzo długo.
@tomek_27: Woski są nieco głośniejsze bo są suche. Taka cecha. Póki nie piszczy to jest ok.

Dokładnie, ale nie szejkowałem łańcucha


@tomek_27: Nie no jak zaczynasz z woskiem to to podstawa, ma nie być starego smaru nigdzie.
@tomek_27: ja używam i polecam Squirt Lube, bo starcza na dłużej.

Jak czyściłeś łańcuch już po nałożeniu wosku? Najlepiej go tylko wytrzeć i nałożyć kolejną warstwę. Ogólnie przy pierwszej aplikacji najlepiej dać od razu dwie warstwy.
@tomek_27: a, to ja mocze nowy łańcuch najpierw 24h w benzynie, potem 48h w alkoholu, potem płucze wodą, na końcu wycieranie i smarowanie, wosk nie lubi tłustych powierzchni, będzie spływał z łańcucha i tyle, dotknij łańcuch palcami i sprawdź czy jest tłusty

Btw momum gunwo, z aktualnie testowanych polece bike7