Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Moja różowa jest dziwna. Jesteśmy razem dwa lata i wszystko układało się super. Byliśmy razem na wakacjach i trochę czasu po nich wyszło, że jest w ciąży. Faktycznie trochę mnie tam poniosło. Ciąża jest wczesna. Ja się ucieszyłem... Mam 32 lata a ona 29. Tylko, że ona oznajmiła mi że dziecka nie chce bo jej nie stać... Jej nie stać. Ja mam mieszkanie, dobre zarobki a u niej jest faktycznie gorzej. Zarabia takie 4 do 5 tysięcy ale na L4 dostawałaby mniej. Ja się tym nie przejmowałem bo przecież mam mieszkanie i pieniądze. Ona mówi, że nie będzie sprowadzać dzieci na świat bo nie jest w stanie nic dać temu dziecku i nie chce ryzykować bezdomności czy domu samotnej matki gdyby coś nie wyszło. Załamałem się jak to usłyszałem.
#zwiazki



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 108
@mirko_anonim: brzmi jak szantaz emocjonalny kobity by wymusic na tobie przepisanie jej połowy mieszkania xd
Z jednej strony komunikuje brak zaufania wobec ciebie twierdząc, że jak zostanie sama to jest w doopie. Tyle, że to odejscie działą w obie strony. Hamówa z jej strony ze tak sobie pogrywa.
@mirko_anonim: Miras ja się jej nie dziwię. Gdybyście się rozstali a nie wiem czy zdajesz sobie sprawę jak ciężkie są pierwsze lata dziecka to ona jest w dupie. Nie ma gdzie iść mieszkać, zarabia za słabo żeby iść na wynajem i jak łączyć wychowywanie w pojedynkę z pracą zawodową. To ciężkie, przykre życie.


@spirityfree:

@mirko_anonim: ja to opie widzę tak. Ona jest wystraszona i nic dziwnego. Jak chcesz ją
Ona mówi, że nie będzie sprowadzać dzieci na świat bo nie jest w stanie nic dać temu dziecku i nie chce ryzykować bezdomności czy domu samotnej matki gdyby coś nie wyszło. Załamałem się jak to usłyszałem.


@mirko_anonim: w ogóle totalne XD
Zarabia 5 koła i dom samotnej matki ? xD
nawet jak by miala wynajac kawalerke za 2500 ziko W Warszawie to zostaje jej 2500 na zycie. 800+ na zarcie dla
@spirityfree @darknightttt co Wy pieprzycie, nawet jak się rozejdą i dziecko zostanie z matką to ojciec będzie płacił alimenty


@SzepczoncyGrzyp: no właśnie o to różowym chodzi, że 800+ czy alimenty to za mało bo by chciało sie wyszarpac bajlando na starcie 50% mieszkania czyl iw razie rozwodu sąd wywali faceta z jego mieszkania i zostawi je kobiecie xd i alimenty na siebie z tytułu spadku poziomu życia xD
To się nazywa
@mirko_anonim: miałem jej myślenie jak miałem 20 lat. Wydawało mi się, że trzeba być bogatym by mieć dzieci. Ona zarabia okolice średniej pensji w kraju w którym poziom życia jest wysoki (tak, w Polsce poziom życia jest wysoki) i jej nie stać na dziecko? Tym bardziej, że jeśli Wam nie wyjdzie to będzie dostawać od Ciebie alimenty jeśli dziecko z nią zostanie.

Pogadaj z nią bo kobietom odbija w czasie ciąży.
via mirko.proBOT
  • 1
Anonim (nie OP): Nie wiesz jak działa psychika kobiet? Ona nie chcę dzieci Z TOBĄ. Nie musi wcale sobie tego uśmiadamiać, albo może wypierać tą myśl, albo po prostu ciebie oszukuję. Tak czy inaczej nie widzi w tobie ojca jej dziecka. Reszta to wymówki, bo jak ona ma 4-5k, a ty więcej to macie stopę życiową OK jak na realia Polskie.

via mirko.proBOT
  • 1
Anonim (nie OP): @wuwuzela1 ja niestety zostałam sama z dzieckiem i jest problem z wynajęciem mieszkania. Mam alimenty 800zł, 500+ zarabiam 4500. Za mieszkanie płace już 2800 i nie mogę wybrzydzać bo szukałam 4 miesiące żeby ktoś chciał mi wynająć. Niby nie zostaje mało każdy grosz trzeba liczyć. Żłobek załatwiłam tylko prywatnie. Jakbym nagle dostała wypowiedzenie to byłby ogromny problem. Choroba dziecka i już mam dużo mniej wypłaty i wydatki na
wypowiedzenie to byłby ogromny problem. Choroba dziecka i już mam dużo mniej wypłaty i wydatki na leki... Jak ja choruje to nie chodze na l4 przez pieniądze i żeby aż tak krzywo na mnie nie patrzyli. Po dwóch latach takiego życia jestem przemęczona. Nie wiesz o czym piszesz i jak trudno jest tak żyć.


@mirko_anonim: Tyle, żę ja nie piszę o samotnych matkach tylko o zachowaniu różowej OPA która na starcie
@darknightttt: @kosmita: Przecież to nie ma kompletnie znaczenia, że istnieją źli mężczyźni tak samo jak złe kobiety. Że tobie nie jest w ogóle wstyd pisać takie banały. Rozchodzi się o to, że zła kobieta jest w tym swoim okrucieństwie bezwzględnie wspierana przez aparat państwowy.
@wuwuzela1: tak myśli rozsądna kobieta, bo wie że w życiu jest różnie i poleganie na innych może się skończyć bardzo źle. Nie tylko kobieta ale mężczyźni też. Lepiej się przygotować i zapobiegać. Ja rozumiem takie podejście, też wolę czuć że nie jestem zależna od kogoś mieszkaniowo i finansowo bo inaczej czuję się źle. Reszta nie ma dla mnie takiego znaczenia.
Zauważyłam, że jeśli się doświadczy czegoś takiego albo po prostu ma
tak myśli rozsądna kobieta, bo wie że w życiu jest różnie i poleganie na innych może się skończyć bardzo źle.


@darknightttt: tak mysli wyrachowana kobieta która nie ufa swojemu facetowi. ergo, ewidentnie nie jest z nim z powodów romantycznych.
bo nie chce dzieciaka na którego ją nie stać? XDD


@darknightttt: xd ale będzie jąstac jak facet za nic jej odda 50% mieszkania bo nagle zyska prawo do alimentów nie tylko na dziecko ale i na siebie ? xD

KEKE iksde
To na tym polega powazny związek dwoja dojrzałych emocjonalnie i kochających się ludzi ? xD
O luju złoty.
@darknightttt: Moze jestem nienormalny ale od parnetki w takij sytuacji prędzej bym sie spodziewał próby powaznej rozmowy by ustalic w ktorym kierunku zmierzamy i na ile powaznie sie wzajemnie widizmy itd itp a nie wyskakiwał z szantazem emocjonalnym ze boje sie ze bede porzucona, zostane na ulicy z dzieckiem bez miejsca do mieszkania.
To wygląda jak szantaz by wlasnie te 20-50% nierucha zostalo przepisane xD o ktorym w pierszym postach wyskoczyłyście